Вже майже 2 роки на Тернопільщині працює громадська спілка “Тернопільська філія міжнародної антинаркотичної асоціації”. За цей час фахівці спілки надали понад тисячу консультацій у телефонному режимі; надали допомогу 80 сім’ям щодо проблем із залежністю у неповнолітніх; провели профілактичні лекції у понад 30 навчальних закладах; підготували 31 випускника, який пройшов відновлення і надалі веде тверезий спосіб життя. Також у спілці постійно проводять безкоштовні семінари для родичів, співпрацюють із нацполіцією щодо замальовування реклами наркотичних засобів на вулицях.
![](https://gazeta-misto.te.ua/wp-content/uploads/2024/04/photo_2024-04-01_15-24-29.jpg)
Про здобутки та напрямки роботи розповіли представники філії міжнародної антинаркотичної асоціації під час пресконференції.
“В Тернополі у нас є свій тренінг-центр, де залежні люди можуть пройти курс психосоціальної реабілітації та повернутися до здорового способу життя. Саме психосоціальна реабілітація є одним із найефективніших методів лікування залежності відповідно до міжнародних стандартів лікування розладів, пов’язаних із вживанням наркотичних речовин, прийнятих ще у 2016”, – розповідає волонтер спілки Сергій Афанасьєв.
Фахівці пояснюють, у залежних людей є дві проблеми: це проблема вживання, та проблема мислення. Саме із мисленням працюють фахівці у реабілітаційному центрі.
Програма реабілітації триває пів року і розрахована на відновлення всіх сфер життя людини, зруйнованих залежністю: фізичний стан, психічний, соціальний, духовний, відновлюють спілкування із родичами.
“Людина потрапляє у терапевтичне середовище і, знаходячись там, починає змінювати своє мислення. Працюють два фахових психологи на тренінг-центрі, відбуваються різні групи терапевтичні, працюють консультанти із хімічної залежності. Є індивідуальний блок для кожного учасника програми письмових робіт, є індивідуальний блок із профілактики зриву. Багато часу ми віддаємо дозвіллю, у нас дуже гарні умови”, – пояснює волонтер спілки Сергій Афанасьєв.
Після медичного лікування залежності важливо продовжити відновлення у реабілітаційному центрі, каже лікарка-нарколог, психотерапевт вищої категорії Тетяна Жадова.
“Візьмемо наркомана. Він до якогось часу жив, а потім почав вживати наркотики. От вважайте, що з цього віку його розвиток перестав існувати. І далі, після того як він проходить реабілітацію, йому треба знову починати відновлювати свої соціальні зв’язки, будувати якісь свої плани і хлопці якраз добре з цим допомагають”, – пояснює Тетяна Жадова.
![](https://gazeta-misto.te.ua/wp-content/uploads/2024/04/photo_2024-04-01_15-24-17.jpg)
Залежність буває різною. У міжнародній антинаркотичній асоціації допомагають впоратися із всіма видами, адже принцип ураження у них спільний.
Особливо увагу варто звертати батькам. Адже проблема залежності не обходить стороною і підлітків, що можна визначити по стану дитини.
“Вона може не спати ночами, це є першим вагомим признаком того, що щось відбувається не так. Втрата апетиту і також коло оточення. Це якась компанія, котра переслідує не ті цілі, і якщо підліток зв’язується з цією поганою компанією – це ви одразу бачите на його поведінці. Він буде більше пропадати з дому, більше брехати і найголовніше – дитина стає дуже замкнутою, вона не дає конкретної відповіді, вона намагається уникнути якихось запитань прямих стосовно її життя і всі проблеми починає приховувати в собі”, – говорить волонтер спілки Сергій Афанасьєв.
За консультацією до реабілітаційного центру, як правило, звертаються саме родичі, а не залежні люди. Їхня участь у цьому процесі важлива, адже залежність стосується не однієї людини, вона вражає всю родину. Тому у центрі консультують, пояснюю, як правильно говорити із людиною і переконати її почати лікування.
Тренінг-центр працює платно, але, пояснюють у спілці, діють там і пільгові місця, адже допомоги потребують різні люди із різними життєвими обставинами.
Дізнатися більше можна на сторінці Міжнародної Антинаркотичної Асоціації Тернопіль на сторінці у фейсбуці ТУТ.
Загалом представництва спілки працюють в усіх регіонах України.
Обговорення