Качана каша, яка входить до переліку нематеріальної культурної спадщини України, здобуває нове життя завдяки ентузіастам кулінарної справи. Державний навчальний заклад “Вишнівецький професійний ліцей” провів майстер-клас для учнів Залісецького ліцею імені Андрія Чабана із приготування цієї унікальної страви.
Качана каша – це унікальний кулінарний витвір, що походить з Диканського та Зіньківського районів Полтавської області. Страва вирізняється особливою технікою приготування та вважається справжнім гастрономічним скарбом регіону.
Особливості приготування
“Страва вимагає світлих думок, доброго серця та хорошої нервової системи, адже 88 раз загорнути кожну пшонину в кожушок з суміші яєць та борошна зможе далеко не кожна жінка”, – зазначають майстрині.
Процес приготування потребує неабиякого терпіння: качання каші триває щонайменше три години, а варіння – понад дві години.
Традиційний посуд та інвентар
Цікавою особливістю є вимога до посуду – кашу необхідно готувати в особливій мисці, яка, за словами організаторів майстер-класу, “більшість господинь давно вже винесли на горище. Ну або в курник”. Це підкреслює автентичність та історичну цінність страви.
У Вишнівецькому професійному ліцеї відбувся майстер-клас з приготування цієї унікальної страви для учнів Залісецького ліцею імені Андрія Чабана.
“Кашу не тільки качали, а й їли!” – діляться враженнями організатори, запрошуючи скептиків запитати в дітей про смакові якості страви.
Унікальність рецепту
“Це каша, яку ви 99,9% ще НЕ куштували в своєму житті”, – стверджують майстрині, додаючи, що “смак качаної каші дивовижний. І якщо не знати, що лежить в основі її приготування, то скоріш за все на вас чекає ще той квест з відгадування інгредієнтів”.
Раніше ми писали про гречані вареники з Кременця: улюблена страва Тараса Шевченка і національний бренд Тернопільщини.
Гречані вареники з Кременця: улюблена страва Тараса Шевченка і національний бренд Тернопільщини
Обговорення