• Останні
  • У тренді
У Тернополі протестують проти законопроєкту щодо НАБУ і САП

У Тернополі протестують проти законопроєкту щодо НАБУ і САП

23.07.2025
Подоляни

ТРЦ «Подоляни» влаштовує масштабну вечірку до свого дня народження

13.02.2026
Диякон Сергій Шергей з Тернополя «засвітився» на окупованих територіях

Диякон Сергій Шергей з Тернополя «засвітився» на окупованих територіях

13.02.2026
Оксана Савчук

Народна депутатка Оксана Савчук вимагає анулювати нагороди Бубці та Клочковій

13.02.2026
куди зникають ваші кіловати

Чому рахунки за світло не меншають, коли тривають постійні відключення

13.02.2026
14 лютого

Кoли нa Тернопільщині нe будe світла 14 лютого (Графіки)

13.02.2026
Кардинал Микола Бичок

Від тернопільської школи до Ватикану: життєвий шлях наймолодшого кардинала світу Миколи Бичка

13.02.2026
Юліанна Туницька

Олімпійський успіх кременчанки: Юліанна Туницька увійшла до двадцятки найсильніших санкарок світу

13.02.2026
Віталій Мандзин

Дебют на Олімпіаді та шлях до зірок: тернополянин Віталій Мандзин підкорює біатлонні траси Мілана

13.02.2026
Анеля Дмитрівна Садова

Століття мудрості та віри: жителька села Глещава на Тернопіллі відсвяткувала 100-річний ювілей

13.02.2026
боксерка Діана Мовчко

Поповнення в лавах майстрів: тернопільська боксерка Діана Мовчко здобула почесне звання

13.02.2026
Учасники заходу. Джерело: TeNews

Тернопільський перинатальний центр показав сучасні умови пологів і догляду за новонародженими

13.02.2026
вергуни

Вергуни на дріжджах: рецепт з маминого записника

13.02.2026
П’ятниця, 13 Лютого, 2026
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

У Тернополі протестують проти законопроєкту щодо НАБУ і САП

Опубліковано Назар Торпеда
23.07.2025

У Тернополі представники молодіжних громадських організацій зібралися, щоб протестувати проти ухваленого Верховною Радою законопроєкту щодо НАБУ і САП. Це члени громадських організацій “Права молодь” і “Сокіл”.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

У Тернопільській обласній раді відзначили тернопільських нацгвардійців за службу на фронті

У Тернопільській обласній раді відзначили тернопільських нацгвардійців за службу на фронті

04.02.2026
озвучив власну версію

Головко у суді розповів свою версію справи про хабар за ремонт дороги у Збаражі

30.01.2026

Про це повідомили кореспонденти Суспільного.

Більше 30 представників молодіжних громадських організацій “Права молодь” і “Сокіл” зібралися біля Тернопільської обласної військової адміністрації. Вони протестують проти прийнятого Верховною Радою та підписаного президентом законопроєкту №12414, окремі пункти якого фактично ліквідовують незалежність антикорупційних органів Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Учасники стоять з плакатами “Джерелом влади є народ”, “Я не голосувала за це”, “Незалежність під загрозою” “12414 — номер зради”, “Вето на закон 12414”. Викрикують гасла: “Закон 12414 шкодить українській нації”, “Незалежній Україні незалежне НАБУ”. Також закликають водіїв сигналити, аби підтримати учасників

Нагадаємо, вчора, 22 липня, Верховна рада проголосувала в цілому за законопроєкт № 12414, окремі пункти якого фактично ліквідовують незалежність антикорупційних органів Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. За законопроєкт проголосували 263 народні депутати. Зазначу, за проголосували й 7 нардепів з Тернопільщини. Вчора не сайті Ради декілька разів то з’являвся, то пропадав статус законопроєкту, спочатку була інформація, що президент підписав документ, згодом статус підпису зник і десь о 22:30 у картці законопроєкту знову з’явився статус “повернуто з підписом Президента України”. Після того, як Верховна Рада проголосувала за законопроєкт, у багатьох містах, зокрема Києві, Одесі, Львові, люди зібралися на протести. Був він і в Тернополі. Вчора під обласну раду прийшли близько 30 людей.

Що відомо про законопроєкт 12414

  • 22 липня нардепи розглянули у другому читанні законопроєкт 12414 — про зміни до досудового розслідування кримінальних правопорушень щодо зникнення осіб безвісти за особливих обставин під час дії воєнного стану. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
  • Згідно з документом у розпорядженні Суспільного про пропозиції до законопроєкту 12414, які внесли до другого читання, законопроєкт змінює такі повноваження НАБУ та САП: генеральний прокурор отримує право давати обов’язкові письмові вказівки детективам НАБУ; генеральний прокурор може отримати доступ до всіх справ НАБУ або може надати такий доступ будь-якому іншому прокурору; генпрокурор може закрити розслідування на вимогу сторони захисту, вирішувати спори про підслідність та підписувати підозри топпосадовцям; скасується заборона на передачу справ НАБУ іншим правоохоронним органам.
  • Керівник САП тим часом втратить право входити до групи прокурорів — це вирішуватиме тільки генеральний прокурор.
  • Національне антикорупційне бюро опублікувало свою позицію щодо правок, внесених до законопроєкту 12414. НАБУ заявляє, що правки фактично знищують незалежність САП та підпорядковують діяльність НАБУ і САП Генеральному прокурору. НАБУ наголошує, що антикорупційна інфраструктура в Україні вибудувана з 2015 року разом з міжнародними партнерами.
  • Верховна Рада підтримала в цілому законопроєкт 12414. Також його підписав спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук. Документ направили на підпис президенту.

Що відомо про обшуки СБУ у НАБУ та підозри від ДБР співробітникам НАБУ

Зранку 21 липня стало відомо, що Служба безпеки та Офіс генерального прокурора провели щонайменше 70 обшуків, які стосуються 15 працівників Національного антикорупційного бюро. Слідчі дії провели без ухвал суду. Про це йдеться у повідомленнях пресслужб СБУ, ОГП на НАБУ.

Раніше джерела Суспільного повідомляли, що відбулася серія обшуків у детективів бюро у різних регіонах. Їм інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з Росією, корупційні дії в інтересах олігархів тощо. Згодом у НАБУ інформацію підтвердили.

Офіс Генерального прокурора також повідомив, що разом зі Службою безпеки України викрили та затримали керівника одного з територіальних управлінь детективів Національного антикорупційного бюро Руслана Магамедрасулова. Високопосадовцю НАБУ готується повідомлення про підозру в пособництві державі-агресору за ст. 111-2 Кримінального кодексу України.

СБУ також оголосили про підозру нардепу Федору Христенку у державній зраді. СБУ стверджує, що Христенко був агентом російських спецслужб та нібито відповідав за посилення впливу на Національне антикорупційне бюро (НАБУ). За даними Служби безпеки, Христенко перебував в “тісних” стосунках із частиною керівників НАБУ. Серед них називають й затриманого Руслана Магамедрасулова. Нардеп втік з України після початку повномасштабного вторгнення Росії.

ДБР оголосила підозри трьом співробітникам НАБУ у скоєнні ДТП, в результаті яких постраждалі отримали ушкодження. У НАБУ підтвердили, що ДТП стались. За даними НАБУ, дві події відбулись у 2021 році, а третя — у 2023 році. Бюро повідомляє, що співробітники не використовували службове становище для уникнення відповідальності за свої вчинки.

Група семи (G7) повідомила, що уважно стежить за подіями навколо Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), зокрема за розслідуванням щодо кількох його співробітників, яких підозрюють у скоєнні кримінальних правопорушень.

22 липня СБУ повідомила, що викрила нові факти витоку інформації з обмеженим доступом в Національному антикорупційному бюро (НАБУ). Їх виявили під час обшуків за місцем проживання нардепа ОПЗЖ Федора Христенка.

СБУ заявила про документи негласного стеження за фігурантами кримінальних проваджень, котрі розслідує НАБУ, а також нібито десятки особових анкет кандидатів у детективи Бюро.

Читайте нас в Google News
Теги: законНАБУобласна радапротестСАП
Share14ShareSend

Пов'язані публікації

НАБУ

НАБУ провело обшуки у бізнесмена Богдана Якимця, родом зі Збаража

19.01.2026

В офісі партiї Батькiвщина відбулися обшуки через корупційні дії Юлї Тимошенко

14.01.2026
Завантажити ще
Ух радіо Ух радіо Ух радіо
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Опілля різдвяне Опілля різдвяне Опілля різдвяне
Ua News media group Ua News media group Ua News media group

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Сергій Надал пояснив, як працює тепло в умовах енергокризи 13.02.2026
  • Тернопільська Пташка Катерина Поліщук розповіла про феноменальне схуднення та боротьбу з цькуванням 13.02.2026
  • Мер Бережан Ростислав Бортник різко виступив проти обслуговування мобільних вишок 12.02.2026
  • 17-річні підлітки побили пасажира та водія у Тернополі 12.02.2026
  • Карта тепла: куди йти у Тернополі, якщо вдома зникло світло та опалення 12.02.2026
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua




  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.