Останнім часом у засобах масової інформації, серед батьків, громадськості активно обговорюється питання щодо можливого початку нового навчального року з другої декади серпня 2014 року.
З цього приводу директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Любомир Крупа висловив думку, що: “… у розбудові України, як правової держави, маємо відповідально ставитися до вимог її законодавства про освіту. Статтею 16 Закону України “Про загальну середню освіту” визначено, що навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності розпочинається у День знань – 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року. Тому й цьогоріч всі традиційні святкування та урочистості початку навчального року відбудуться саме 1 вересня.
Окремо хочу зупинитися, – каже керівник освіти області, на важливих проблемах зміни структури навчального року і режиму роботи навчальних закладів. Цьогорічна ситуація в країні, й освіті зокрема, ускладнена обмеженим постачанням природного газу. В департаменті вже напрацьовані пропозиції з ефективного й бережливого використання енергоресурсів. Для того, щоб успішно працювати в 2014/2015 н.р. і осінньо-зимовому опалювальному періоді, ми поставлені перед необхідністю перейти в навчальних закладах на шестиденний робочий тиждень, внести певні зміни в проведення позакласних виховних заходів, роботу гуртків і груп продовженого дня, значно збільшити тривалість зимових канікул і проводити навчальні заняття упродовж червня 2015 року. Нами підготовлено листа в Міністерство освіти і науки України для погодження на внесення певних змін у структуру 2014/2015 навчального року закладами освіти області.
Надіюся на розуміння й підтримку колег-освітян, батьків і громадськості наших пропозицій, викладених вище. Упевнений, що ці труднощі вимушені й тимчасові, адже зумовлені важким соціально-економічним станом у державі та складною військово-політичною ситуацією на Сході України.”