• Останні
  • У тренді
10 прихованих страхів, про які мовчать 90% чоловіків

Податки, тарифи та гроші: що змінилось із 1 січня 2023 року

03.01.2023
Анатолій Свідер

У військовій частині передчасно помер солдат з Гримайлівської громади Анатолій Свідер

01.07.2025
Західноукраїнський національний університет увійшов у 20 кращих університетів

Західноукраїнський національний університет увійшов у 20 кращих університетів

01.07.2025
Трагедiя в Тернополi: мати втопила доньку i сама залишилася прикута до лiжка

Трагедiя в Тернополi: мати втопила доньку i сама залишилася прикута до лiжка

01.07.2025
Сало в маринаді

Секрети смачного сала в розсолі: простий рецепт для всіх

01.07.2025
Під час благодійної вечірки у Тернополі волонтери «Української команди» передали 75 тисяч на допомогу ЗСУ 

Під час благодійної вечірки у Тернополі волонтери «Української команди» передали 75 тисяч на допомогу ЗСУ 

01.07.2025
Володимир Лісовський

Захисник із Тернопільщини Володимир Лісовський удостоєний звання «Заслужений лікар України»

01.07.2025
У Бережанах на Тернопільщині пересихає річка Золота Липа: місцеві звинувачують мікроГЕС

У Бережанах на Тернопільщині пересихає річка Золота Липа: місцеві звинувачують мікроГЕС

01.07.2025
Лановецька громада у скорботі: помер солдат Богдан Черняк

Лановецька громада у скорботі: помер солдат Богдан Черняк

01.07.2025
кеди на платформі

Модний підйом: як носити кеди на платформі і виглядати сучасно

01.07.2025
Нa Тернопільщині хочуть повернути держaві споруди Почaївської Свято-Успенської лaври

Почаївська Лавра ймовірно втратить 12 гектарів території на Тернопільщині вартістю понад півмільярда гривень

30.06.2025
Львівська ОВА погоджувала виїзд через “Шлях” за листами з підписом російського імператора Олександра III, – NGL Media

Львівська ОВА погоджувала виїзд через “Шлях” за листами з підписом російського імператора Олександра III, – NGL Media

30.06.2025
Міського голову Тернополя Сергія Надала нагороджено орденом

Міського голову Тернополя Сергія Надала нагороджено орденом

30.06.2025
Вівторок, 1 Липня, 2025
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Податки, тарифи та гроші: що змінилось із 1 січня 2023 року

Опубліковано Газета Місто
03.01.2023

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Зарплати українців зросли приблизно на 20%

З початку року до місцевих бюджетів Тернопільщини надійшло майже 3 мільярди гривень податкових платежів

05.05.2025
Внесено зміни у бюджет Тернопільської міської територіальної громади

Внесено зміни до бюджету Тернопільської громади на 2025 рік

03.05.2025
Читайте нас в Google News

Із початком 2023 року в Україні запроваджується низка змін. Зокрема, з 1 січня зросли тарифи водопостачання, змінилися податки та нарахування пенсій і субсидій. Зміни торкнулися й інших галузей життя.

ZAXID.NET зібрав головні зміни, які відбулися із настанням першого новорічного дня.

Податки для ФОПів

З 1 січня діятимуть нові річні ліміти: І група – 1 118 900 грн (167 мінімальних зарплат), ІІ група – 5 587 800 грн (834 мінімальні зарплати), ІІІ група (3% та 5%) – 7 818 900 грн (1 167 мінімальних зарплат).

ФОПи І групи сплачують єдиний податок у розмірі 10% від прожиткового мінімуму, ІІ групи – 20%. Для ФОПів ІІІ групи ставки незмінні: 5% – для неплатників ПДВ, 3% – для платників ПДВ. На час воєнного стану діє пільгова ставка 2% (неплатники ПДВ).

Загальна става ЄСВ, яка застосовується до заробітної плати працівників, у 2023 році становить, як і раніше, 22%. При цьому, мінімальна база для нарахування ЄСВ – 6700 грн, максимальна – 100500 грн. А от розміри ЄСВ у 2023 році будуть такими:

  • мінімальний – 1474 грн/місяць;
  • максимальний – 22110 грн/місяць.

Тарифи на комунальні послуги

Упродовж 2023 року Кабмін заборонив підвищувати тарифи на опалення та гарячу воду, встановивши граничні тарифи на газ на рівні 7,4 грн м3.

Що стосується електроенергії, то до кінця березня 2023 року ціна для побутових споживачів зросте до 1,44 грн за кВт-год. за споживання до 250 кВт-год. на місяць та 1,68 грн за кВт-год. – понад 250 кВт-год.

Водопостачання у низці областей також подорожчало й цьогоріч воно дорожчатиме ще раз, у липні. Детально тарифи у кожній з областей можна переглянути за посиланням.

Пенсії та субсидії

Індексація підвищених у грудні пенсій очікується у березні й становитиме 5,4%. Цього року оформити вихід на пенсію за віком у 60 років зможуть українці зі стажем 30 років, у 63 роки – зі стажем 20 років, у 65 років – 15 років.

Українцям зі стажем менше 15 років, пенсії нараховувати не будуть, натомість вони отримають одноразову грошову допомогу. Це стосується тих, чий дохід менший за прожитковий мінімум. При цьому трудовий стаж можна докупити. Вартість місяця стажу становить 44% від розміру мінімальної зарплати.

Із 2023 року субсидї нараховує Пенсійний фонд. Українцям, які вже отримували субсидії, їх надалі призначатимуть автоматично. Крім цього, оформити субсидію можна у ЦНАПі або за допомогою уповноваженого представника місцевої влади, через «Дію», сервісний центр Пенсійного фонду, його портал чи мобільний додаток.

Пошта

Із 2023 року «Укрпошта» знижує тарифи на доставку в Польщу. Зокрема, EMS-відправлення вагою до 1 кг з України до Польщі тепер коштує 6 доларів США (240 грн), до 10 кг – близько 8,85 доларів (354 грн), а до 20 кг – до 12,5 доларів (500 грн). Тарифи на пересилання по Україні не змінились.

«Нова пошта» підвищила тарифи на доставку по Україні. Зокрема, відправка посилок до 2 кг тепер коштує 70 грн, до 10 кг – 100 грн, до 30 кг – 140 грн. Вартість доставки у відділення та поштомат тепер розраховується однаково. Вартість локальних відправлень в межах міста також подорожчала: до 2 кг – 50 грн, до 10 кг – 80 грн, до 30 кг – 120 грн.

Вартість відправлення документів у конверті подорожчала з 45 грн до 55 грн. Доплата за кур’єрські послуги подорожчала до 35 грн (для відправлень до 30 кг) і до 100 грн (за кожні 100 кг для відправлень понад 30 кг).

Надбавка за доставлення у селище чи село зросла до 25 грн. Водночас повернення посилок чи документів після перевірки у відділенні тепер безкоштовне. Детальніше про нові тарифи можна переглянути тут і тут.

Гроші

Із січня Нацбанк почне вилучати з обігу паперові банкноти номіналами 5, 10, 20 та 100 грн зразків 2003-2007 років. Замість них у обіг введуть монети номіналами 5 та 10 грн зразка 2018 року і нові банкноти номіналами 20 та 100 грн.

Застарілі банкноти не видаватимуть у касах, їх передадуть НБУ для утилізації. При цьому, банкноти будуть дійсними для платежів й спеціально обмінювати їх не потрібно.

Інші зміни

З 1 січня українці можуть безкоштовно замінити лампи розжарювання на LED-лампи. ЦЕ можна зробити у відділеннях «Укрпошти» або залишити заявку в «Дії», а потім прийти до відділення «Укрпошти». Одна людина зможе обміняти п’ять лампочок.

Що не зміниться?

У держбюджеті на 2023 рік мінімальна зарплата закладена на рівні грудня 2022 – 6700 грн або 40,46 грн за годину. Впродовж року цей показник переглядати не будуть.

Розмір прожиткового мінімуму також залишився на рівні 2022 року: 2684 грн – для працездатних, 2272 грн – для дітей віком до 6 років, для дітей 6-18 років – 2833 грн, для осіб, які втратили працездатність, – 2093 грн. Загальний показник – 2 589 грн. Власне, через сталий показник прожитковго мінімуму інші соцвиплати залишаться на рівні грудня 2022 року.

Джерело: Захід.нет
Теги: грощшізміниновий рікподаткитарифи
Share14ShareSend

Пов'язані публікації

Ростислав Бортник

Мер Бережан Ростислав Бортник заявив про винятково привабливі умови для інвесторів в громаді

25.04.2025
Зарплати українців зросли приблизно на 20%

Понад 390 мільйонів гривень для громад: внесок малого бізнесу Тернопільщини

24.04.2025
Завантажити ще
Опілля квас Опілля квас Опілля квас
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Хірург Єлена на війні з понад 20-річним досвідом роботи 01.07.2025
  • Тернопільський перинатальний центр одержав препарат Куросурф від благодійників 01.07.2025
  • ЗУНУ ввійшов у двадцятку кращих університетів України 01.07.2025
  • Молодий медик з Тернопільщини рятує життя на передовій 30.06.2025
  • Історія водія медпункту 44 артбригади на псевдо Бард 30.06.2025
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua



  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.