• Останні
  • У тренді

Переселенка з Донбасу розповіла у Тернополі, як живуть вчителі в ДНР

30.09.2015
меморіальні заходи

Небесна Сотня тримає небо: Тернопіль вшанував 12-ту річницю подвигу Героїв

20.02.2026
Тернопіль

Тернопіль – лідер України за благополуччям молоді

20.02.2026
Микулинецька лікарня

Микулинецька лікарня передала військовим обладнання на понад 300 тисяч гривень

20.02.2026
загубив гроші

Де взяти гроші у 2026 році, якщо банк відмовив: 5 легальних способів для українців

20.02.2026
Євген Кальба

Відійшов у вічність відомий науковець та педагог з Тернополя Євген Миколайович Кальба

20.02.2026
Сталевари просять рятувального кола: нова російська дійсність

Сталевари просять рятувального кола: нова російська дійсність

20.02.2026
призначено професора Петра Лихацького

ТНМУ отримав нового керівника: Петро Лихацький офіційно очолив університет

20.02.2026
небезпечні розваги на дорозі

Дрифт біля пішохідного переходу: у Тернополі патрульні затримали 19-річного водія BMW

20.02.2026
вшанування пам'яті земляків

Навічно в строю: ще 18 полеглих захисників стали Почесними громадянами Тернополя

20.02.2026
ім’я Героїв 44 окремої артилерійської бригади

Честь і пам’ять: Тернопільській школі №11 присвоїли ім’я Героїв 44-ї артилерійської бригади

20.02.2026
Тетяни Яцули

Кислота для суперниці та вогонь для чоловіка: на Тернопільщині засудили жінку за жорстоку помсту

20.02.2026
«Престижбуд

Архітектура стійкості: як «Престижбуд» задає тренди нерухомості Тернопілля

20.02.2026
П’ятниця, 20 Лютого, 2026
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Переселенка з Донбасу розповіла у Тернополі, як живуть вчителі в ДНР

Опубліковано Газета Місто
30.09.2015

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

небезпечні розваги на дорозі

Дрифт біля пішохідного переходу: у Тернополі патрульні затримали 19-річного водія BMW

20.02.2026
Разом у грі

«Разом у грі»: у Тернополі ветерани та люди з інвалідністю змагалися у турнірі з петанку

16.02.2026

im578x383-4-21 вересня в одній із шкіл Тернопільського району роботу педагога розпочала переселенка з Донбасу 26-річна Катерина Вільна (з міркувань безпеки ім’я та прізвище вчителя змінено – ред.)
Катерина Вільна народилася у місті Шахтарськ Донецької області. Її тато родом з Тернополя. Катерина Іванівна і її старша сестра народилися і виросли на Донеччині, але Західна Україна близька їм з дитинства – в шкільні роки щоліта приїжджали до бабусі і дідуся у Тернопіль. Сестра знайшла тут свою другу половинку – вийшла заміж за тернополянина, разом переїхали у Шахтарськ, але з початком війни на Сході повернулися з сім’єю у Тернопіль. Відтоді минув вже рік, пише TeNews.
Катерина закінчила навчання на факультеті «Комп’ютерні науки і технології» Донецького національного технічного університету, працювала у Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молодів у м. Шахтарськ, викладачем окремих дисциплін у Шахтарській міській багатопрофільній гімназії.
— Ми до останнього сподівалися, що війна омине наше місто, хоч уже давно чули вибухи і стрілянину, — розповіла Катерина Іванівна. — Але у неділю, 27 липня 2014 року в Шахтарськ таки прийшла війна. Замість птахів у небі почали літати гради, землю раз за разом тривожили вибухи. Три дні я з батьками просиділа у підвалі. На четвертий день нашвидкуруч зібрала сумку, викликала таксі і вирушила в Донецьк. Два дні пожила у подруги, а потім потягом вирушила до рідних в Тернопіль. Мама і тато залишилися вдома, адже у Шахтарську є все, що вони нажили за багато років – квартира, приватний будинок, невелика господарка. Мама працює продавцем у приватного підприємця, тато має роботу в газовій службі, яка наразі підконтрольна українському уряду. Там зараз важко купити ліки, дуже дорогі продукти харчування, малодоступні одяг і взуття.
Влітку торік Катерина Іванівна пожила у сестри в Тернополі. Коли у Шахтарську припинилися бойові дії, повернулася додому. Настав час повертатися на роботу. 1 жовтня 2014-го у Шахтарській міській гімназії, де офіційно працювала, відбулося свято Першого дзвоника. Після обстрілу у гімназії залишилося 30% цілих вікон. Навчальний заклад відчинився уже як підконтрольний так званій ДНР. «Тут навчається понад тисяча учнів, працює 70 педагогів, — зазначила Катерина Вільна. — Це була дуже престижна гімназія з високим рівнем викладання. Навчання велося російською і українською мовами.
Але у 2014-2015 році працювати стало надзвичайно складно, навчальна робота була змінена згідно з російським стандартом освіти. Натомість підручників досі немає, багатьох важливих навчальних матеріалів теж».
За словами Катерини, у лютому ц.р. у Шахтарській міській гімназії відбувся перехід з 12-ти на п’ятибальну систему оцінювання. Працювати було складно і через фінансову скруту – вчителі вперше отримали зарплатню за жовтень у грудні 2014-го. Грошей стало майже вдвічі менше: за часів підконтрольності Україні, Катерина, як педагог-організатор і викладач з навантаженням 12 годин у місяць, отримувала зарплату в межах 2500-2800 грн. на місяць. За ДНР розмір зарплати становив 3 тисячі російських рублів, що дорівнює 1,5 тис. грн. «Гроші отримували «регулярно» раз у три місяці, — каже Катерина Вільна.
— У серпні ц.р. батькам передали мою зарплату за лютий. На сьогодні не заплатили ще за березень і квітень… З вересня ц.р. я офіційно припинила роботу у Шахтарській міській гімназії. Є гостре відчуття того, що на Донбас повернувся «сталінський режим», коли є один «вождь», який вважає, що все, що знаходиться у «ДНР», належить йому. Люди тут – теж як приватне майно. Багато молодих, талановитих, амбітних громадян краю з початком війни виїхали з Донбасу, пообіцявши не повертатися туди, доки ця територія не стане підконтрольною Україні. Є люди, які категорично не погоджуються із позицією ДНР, але мовчать, щоб бути живими і зберегти свої сім’ї, майно. Звісно, є ті, що вірять телевізійній проросійській пропаганді. Як і будь-де, на Сході є різні люди».
Коли влітку 2015-го Катерина Вільна знову приїхала в Тернопіль, гостюючи у сестри, зрозуміла, що вже не хоче повертатися на Донбас. «Шахтарськ – це моя Батьківщина, яку дуже люблю, ніколи не забуду, — з сумом розповідає пані Катерина, — там мої батьки і рідний дім. Але за понад рік жити і прокидатися щодня, не знаючи чи доживеш до вечора, сили терпіти вичерпалися. Тож наприкінці серпня ц.р. я почала шукати роботу педагога у Тернополі. За приємним збігом обставин, знайшла посаду на День міста, 28 серпня. У той день без жодних рекомендацій прийшла в відділ освіти Тернопільської РДА, потрапила на зустріч із його начальником, який одразу погодився допомогти з працевлаштуванням. У понеділок я вже прийшла на нове місце роботи».
Можна собі лише уявити, що коїлося напередодні приходу на нове місце роботи в душі Катерини: як сприймуть переселенку педагогічний колектив, учні, їхні батьки? Може, тут теж спрацювала інформаційна пропаганда, і мешканці Західної України ненавидять східняків? Адже добре знала про «інформаційну кампанію», яка створювала штучний портрет мешканця Заходу на Донбасі впродовж багатьох років. Знала, що це не правда, бо часто була в Тернополі раніше, але підсвідомо все одно було не комфортно. Насправді всі страхи були даремними, Катерину привітно зустріли у школі, сподобалася вона і учням, і вчителям.

Читайте нас в Google News
Теги: ВчителіДРНновини Тернополяпереселенка
Share6ShareSend

Пов'язані публікації

вирок мешканцю області

Смертельна ДТП на Тернопільщині: водій, який напідпитку згубив життя 16-річної сироти, отримав вирок

16.02.2026
6 років тюрми та 845 тис. грн компенсації: засуджено водія, який п’яним вбив 16-річну дівчину на Тернопільщині

6 років тюрми та 845 тис. грн компенсації: засуджено водія, який п’яним вбив 16-річну дівчину на Тернопільщині

15.02.2026
Завантажити ще
Ух радіо Ух радіо Ух радіо
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Опілля різдвяне Опілля різдвяне Опілля різдвяне
Ua News media group Ua News media group Ua News media group

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Тернопільський гарт у Львові: як наші студенти-політехніки тримали в страху радянські спецслужби 20.02.2026
  • Хто з тернополян має право на безкоштовне зубопротезування у 2026 році 19.02.2026
  • Тарифний тиск: як мешканці Тернопільщини змушені оплачувати системні помилки енергоринку? 19.02.2026
  • Друге життя старовинного млина: у Лошневі на Тернопільщині створюють унікальний музейно-культурний простір 19.02.2026
  • Марія Матіос та Рівненський драмтеатр представлять виставу «МАМИ» у Тернополі 19.02.2026
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua




  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.