На Тернопільщині з 15 лютого цього року почала діяти заборона на вилов щуки. Вона триватиме до 31 березня. Це пов’язано з нерестом цієї хижої прісноводної риби.
Її вилов у заборонений період є порушенням природоохоронного законодавства згідно зі статтею 85 КУпАП, повідомляють на сторінці Державної екологічної інспекції в соцмережі.
За кожну незаконно виловлену особину передбачено штраф розміром 3 468 гривень.
Нерестова активність щуки розпочинається за температури +3°- +5° С, що є нижчою, порівняно з нерестовими температурами більшості інших видів. Нерест відбувається біля берега на глибині 0,5-1 метра, — йдеться на сторінці НПП “Дністровський каньйон”.
“Раннє розмноження щуки має неабияке значення для безпечного розвитку її ікри та молоді, оскільки припадає на період, коли хижаків ще немає або вони перебувають у малорухливому стані. Проте в багатьох водоймах чисельність щуки зменшується. Особливої шкоди завдає браконьєрський вилов з використанням заборонених знарядь”.
Коли щука все ж піймалась на дозволені правилами рибальства знаряддя лову, її необхідно звільнити від гачка й випустити в природне середовище.
Обговорення