Глобальне потепління загрожує майбутньому найпопулярнішого у світі фрукта – банана. На тлі кліматичної кризи до 2080 року деякі регіони світу можуть стати непридатними для його вирощування. Згідно зі звітом британського гуманітарного проекту Christian Aid, кліматична криза загрожує найпопулярнішим фруктам у світі – бананам, повідомляє EastFruit.
Від повільної кліматичної катастрофи страждають, зокрема:
- Латинська Америка;
- Карибський басейн.
Саме звідти експортують близько 80% всіх бананів, які постачаються потім до супермаркетів у всьому світі. Експерти зазначають: до 2080 року близько 66% земель, на яких нині вирощують банани у цих регіонах, можуть стати непридатними для сільського господарства.
Банани (особливо популярний серед експортерів сорт під назвою Кавендіш) – доволі “ніжні” фрукти. Для їхнього росту потрібні:
- діапазон температур від 15°C до 35°C;
- достатня кількість води (але не завелика);
- відносно спокійна погода (банани чутливі до штормів, які можуть рвати листя рослин і ускладнювати їх фотосинтез).
Попри те, що у світі існують сотні сортів бананів, фруктові конгломерати обрали для вирощування та продажу саме Кавендіш – за високу врожайність, морозостійкість та пристойний смак. Водночас відсутність генетичної варіації робить ці фрукти особливо вразливими до швидкозмінного клімату.
У Christian Aid розповіли, що банани є:
- найбільш споживаним фруктом у світі;
- четвертою за важливістю продовольчою культурою у світі (після пшениці, рису та кукурудзи).
Близько 80% врожаю цих рослин споживається локально. При цьому понад 400 мільйонів осіб у світі отримують від бананів 15-27% добової норми калорій.