На дорогах державного значення Тернопільської області замінили застарілі камери відеоспостереження на нові, сучасні пристрої від компанії Ajax Systems. Це перший в Україні проєкт із встановлення камер Ajax на автошляхах державного значення, спрямований на покращення моніторингу стану доріг та безпеки руху. Про це повідомляє Місто із посиланням на Службу відновлення та розвитку інфраструктури у Тернопільській області.
У межах пілотного проєкту Ajax Systems передала Службі відновлення та розвитку інфраструктури сучасні відеокамери, які об’єднані в єдину локальну мережу. Система дозволяє виводити відео в реальному часі на відеостіну для одночасного моніторингу сотень камер. Завдяки технологіям штучного інтелекту камери розпізнають різні об’єкти — людей, автомобілі, тварин — і фіксують лише важливі події. Це зменшує обсяг даних на носіях і полегшує пошук потрібних записів.
Наразі 42 камери встановлено на найнебезпечніших ділянках доріг із високою інтенсивністю руху, зокрема на спусках, підйомах і крутих поворотах. Нове обладнання забезпечує надійний захист даних і стабільну роботу в будь-яких умовах.
Служба відновлення та розвитку інфраструктури Тернопільщини понад 15 років використовує мережу відеоспостереження для моніторингу стану доріг і умов руху. Проте частина старих камер зазнала зносу чи фізичних пошкоджень і більше не могла забезпечувати якісний нагляд. Деякі пристрої через технічні недоліки взагалі перестали функціонувати та не підлягали ремонту.
Нові камери від Ajax Systems дозволяють оперативніше реагувати на ситуації на дорогах, а також співпрацювати з ДСНС і поліцією, надаючи необхідні відеозаписи для розслідувань чи реагування на надзвичайні події.