• Останні
  • У тренді
Дружина військового відкрила в Шумську на Тернопільщині книгарню

Дружина військового відкрила в Шумську на Тернопільщині книгарню

14.11.2024
творчість Олега Германа

Поезія, що торкається серця: у Тернополі презентували нову збірку Олега Германа «Я несу за тобою крила»

08.12.2025
легкоатлетичний пробіг

Свято добра на набережній: у Тернополі провели благодійний легкоатлетичний забіг

08.12.2025
оновлені результати рейтингу спроможності громад

Оприлюднили рейтинг спроможності громад Тернопільщини за 11 місяців 2025 року

08.12.2025
представники духовенства

Священники Тернопільсько-Зборівської архиєпархії отримали міські відзнаки за волонтерство

08.12.2025
зафіксована підвищена захворюваність

У Тернопільській області зафіксували зростання ГРВІ та поодинокі випадки COVID-19

08.12.2025
лампадки з Вифлеємським вогнем миру

У Тернополі засвітили Вифлеємський вогонь миру на Пантеоні Героїв

08.12.2025
На Бережанщині дерево зруйнувало святиню

На Бережанщині дерево зруйнувало святиню

08.12.2025
У Колиндянах на Тернопільщині три архієреї освятили престол храму святителя Миколая Чудотворця

У Колиндянах на Тернопільщині три архієреї освятили престол храму святителя Миколая Чудотворця

08.12.2025
За смертельну ДТП у Горинці на Тернопільщині студент отримав 2 роки ув’язнення

За смертельну ДТП у Горинці на Тернопільщині студент отримав 2 роки ув’язнення

08.12.2025
Від 5 до 20 тисяч гривень отримають тернополяни за пошкоджене ракетним ударом житло

Які правові нововедення чекають на українців з 1 січня 2026 року

08.12.2025
7 грудня

16 годин без світла: графік відключення світла на Тернопільщині 8 грудня

07.12.2025
як громади фінансують

Мобілізація в Україні: кого бронюватимуть з грудня за новими правилами

07.12.2025
Понеділок, 8 Грудня, 2025
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Дружина військового відкрила в Шумську на Тернопільщині книгарню

Стійкість Вікторії Нетребчук.

Опубліковано Газета Місто
14.11.2024

Сьогодні розповідь про вікторію  Нетребчук, дружину військового, яка зуміла вистояти, не опустити рук від пережитого. Більше того, це спонукало жінку до конкретних дій. Отож, що саме довелося пройти і що допомагало не зламатися.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

псевдо Прaпор

Герої серед нас: історія нaвідникa гaрмaти, який мріяв стaти юристом, а стaв aртилеристом

29.11.2025
музей на Тернопільщині поповнив свою колекцію

Шумський краєзнавчий музей отримав портрет Григорія Петрука-Попика

07.11.2025

Вікторія згадує час, коли її чоловік був поранений та лежав без свідомості у лікарні, коли під час поїздки до коханого її супроводжувала пісня «Adventure of My Lіfe», і цей шлях був сповнений сліз та підтримки від людей з усіх куточків світу.

Коли вона отримала пакет з обручкою, годинником та поясом її чоловіка, заплямовані кров’ю та землею, ці речі стали для неї символом страху перед майбутнім і питанням: «Як жити далі?».

У важкі часи випробувань міцною опорою для Вікторії Нетребчук стала її сім’я та люди, які супроводжували у найтемніші моменти. Коли її чоловік був поранений на війні, найбільшим випробуванням стало не фізичне, а емоційне навантаження. Кожна мить була наповнена невизначеністю та страхом, а відповіді на безліч питань залишалися невідомими.

Проте, на цьому нелегкому шляху траплялися дивовижні люди. У Запоріжжі – дві сестри, які переживали втрату матері на окупованих територіях. У Дніпрі – Людмила Олександрівна, яка прихистила Вікторію безкоштовно та розділила її біль. У Києві – подружжя, яке підтримало жінку в лікарні й стало частиною її життя навіть опісля. Вікторія вірить, що це все не випадково. Людська доброта і підтримка стали тим дивом, що допомогло її чоловікові вижити. Віка дякує усім, хто вірив і молився за його життя. Наперекір усім труднощам, вони живуть, а життя триває.

Великою цінністю для Вікторії завжди залишався час, час із близькими людьми. Попри обставини війни, саме ці моменти з рідними, сповнені турботи та підтримки, допомогли їй зберегти віру у краще і не втратити себе у вирі болю та невизначеності.

У 2022 році, після початку повномасштабного вторгнення, Вікторія, яка раніше не надто захоплювалася читанням, знайшла у книгах джерело сили та опори. У найважчі моменти вона читала псалми, вірила у захист і підтримку Божих слів, особливо, коли дивилася на свою маленьку дитину. Це була її молитва, що приносила спокій у хаосі війни.

Ключовою книгою для жінки стала «Людина у пошуках справжнього сенсу» Віктора Франкла. У моменти, коли Вікторія їздила з госпіталю у госпіталь за своїм пораненим чоловіком, навіть коли надії на одужання було мало – ця, невелика за розміром, книга перевернула її світогляд.

– Я усвідомила, що людина здатна звикнути навіть до найстрашніших обставин, але завжди є місце для надії та любові, що навіть у темні часи війни можна знайти світло, – каже Віка.

Читаючи історії, такі, як «Татуювальник Аушвіцу», відкрила для себе істину, що навіть у найгірших умовах зароджуються кохання та відданість. Коли емоційний тиск був нестерпним, вона згадувала вислів: «Книга – це світ, який потрібно відкрити», і саме книги допомогли їй знайти розуміння того, що, попри всі виклики, вихід завжди є.

– Наразі мене цікавлять книги, засновані на реальних подіях, зокрема, історичні твори про війну. Історія часто повторюється, але люди не завжди роблять з неї висновки, – переконана Вікторія.

Читаючи про трагедії минулого, вона бачить паралелі з сьогоденням, і це, хоча й важко, додає сили. Розуміє, що інші люди переживали ще більші труднощі, проте знаходили у собі мужність продовжувати жити.

Часом Віка, як і кожна жінка, хоче відволіктися від тяжких тем і прочитати щось спокійне, легке, але навіть у таких сюжетах вона знаходить важливі життєві уроки. Для неї кожна книга – це індивідуальна історія, яка розкриває нові аспекти людської стійкості. Читання допомагає усвідомити, що війна змушує людей справлятися із жахливими випробуваннями, але вони живуть або, принаймні, намагаються жити – заради своїх дітей, рідних і заради тих, хто пожертвував собою заради них.

Саме книги надихнули Віку створити місце, де інші люди могли б знайти розраду та підтримку. Нещодавно вона відкрила свій книжковий магазин – простір, де можна не лише придбати літературу, а й посидіти з чашкою кави, відволіктися від буденних клопотів і зануритися у світ книг. Її мета – створити куточок спокою, де кожен може знайти натхнення та відчути себе частиною чогось більшого, як це сталося з нею самою.

Книги, які пройшли крізь її руки, тепер передають іншим цей досвід відновлення та стійкості. Магазин став продовженням її особистого шляху – допомагати іншим знаходити світло у найтемніші часи, і це світло, на її думку, завжди поруч, варто тільки розгорнути нову сторінку.

Вікторія вірить, що ключ до стійкості – це не втрачати віри. Страх робить людину полоненою, але віра та надія дають свободу.

Вона знає, як важко це читати тим, хто втратив близьких, але переконана, що кожна глава нашого життя вже розписана. Її треба прожити, як би важко це не було. Ці книги та її історія стали символом того, що, попри всі випробування, життя триває, а поряд із чорним завжди є біле.

Читайте нас в Google News

Михайло Данильчук

Джерело: Шумськ Інфо
Автор: Михайло Данильчук
Теги: військовийдружинакнигарняШумськ
Share13ShareSend

Пов'язані публікації

умисному пошкодженні майна шляхом підпалу

На Тернопільщині 21-річний юнак підпалив машину військового за гроші з Telegram

07.11.2025
вирок колишньому голові

На Тернопільщині на 17000 гривень оштрафували військового

04.11.2025
Завантажити ще
Ух радіо Ух радіо Ух радіо
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Опілля різдвяне Опілля різдвяне Опілля різдвяне
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Нова колекція Осінь–Зима 2025/2026 в INSHOES Нова колекція Осінь–Зима 2025/2026 в INSHOES Нова колекція Осінь–Зима 2025/2026 в INSHOES

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Лідерська філософія головного сержанта Командування Сил підтримки ЗС України Дмитра Гайтка 08.12.2025
  • Про героя Озі написав Тернопільський обласний ТЦК СП 07.12.2025
  • Українські ССО – мисливці за «Буками», «Панцирями» та «Зоопарками» 07.12.2025
  • З Днем ЗСУ привітали у Тернопільській 44 артилерійській бригаді 07.12.2025
  • Тернопільську обласну дитячу лікарню відвідав міністр охорони здоров’я України 07.12.2025
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua




  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.