Незвична історія трапилася на одному з блок-постів на сході України. Солдатське життя з успіхом оберігає найліпший спостерігач за ворожими артобстрілами. Скільки бійців від загибелі та поранень врятував він! Йому б за це орден або медаль – так по уставу не випадає, – пишуть Патріоти України.
Всім відомо, що гуси свого часу врятували Рим від завоювання дикими галлами, коли держава латинян тільки підіймала голову, готуючись до величного майбутнього. Птахи своїм гелготом привернули увагу оборонців вічного міста, коли ворог вночі потайки дерся вже всередину.
Згадка про ту давню історію пригадалася бійцям 92 бригади. Адже поряд з ними несе службу дивний пернатий вояк, котрого за його «службові досягнення» ні в кого рука не здійнялася перетворити на різдвяний гостинець!
Гусак, придбаний військовослужбовцем Анатолієм аж за 150 гривень, тепер став справжнім бойовим товаришем солдатам. Ззавдяки природному відчуттю небезпеки «спрацьовує» на взірець сейсмографа, завжди без помилки передбачаючи артобстріли. За п’ять хвилин до початку ворожої атаки, гусак Нільсон здіймає гвалт, кричить та хлопає крилами. Після чого, виконавши свою місію та попередивши всіх довкола про насування страшної вогняної чуми, ретирується у тепле укриття.
На блок пості, де, власне, і несе службу Нільсон з військовими побратимами, котрих впізнає як «своїх», всі улюблені ним стежки відмічено фактом його активної життєдіяльності та неабиякого апетиту. Втім, незвичайний воїн не отримує за те наряди поза чергою, його люблять і жаліють, підгодовуючи солдатськими харчами.
Улюбленими ласощами крилатого героя є розмочена скоринка чорного хліба. Незнайомців же Нільсон не жалує, ганяє і до блок посту не підпускає. Здається, що гусак чудово усвідомлює своє «високе» становище, гордовито походжаючи вздовж власного обійстя – території блок посту. Бійці жартують: «Хоч і засранець, але ж наш! Орел!!»
Ось така премила військова історія про справжню чоловічу дружбу солдатів та птаха. Сподіваймося, вона матиме хеппі-енд, у фіналі котрого Нільсон матиме змогу разом з хазяїном повернутися до мирного життя і закінчити свій вік в повазі та людської любові не за обіднім столом!
Обговорення