Тернопільський обласний ТЦК та СП опублікував важливу інструкцію для військовослужбовців, як безпечно користуватися мобільним телефоном під час базової загальновійськової підготовки (БЗВП). Матеріал створено на основі рекомендацій АрміяInform та опубліковано комунікаційною групою обласного терцентру комплектування.
У сучасних умовах смартфон — не лише засіб зв’язку, а й потенційне джерело загроз для життя. Тому правильне користування мобільним пристроєм під час БЗВП — питання безпеки.
У першу чергу військовослужбовцям радять мінімізувати використання смартфона. Залежність від мобільного телефону може не лише зашкодити навчанню, а й стати реальною загрозою. Саме тому варто:
- вимкнути звук виклику або повністю вимикати пристрій, якщо не планується ним користуватись;
- не брати смартфон на заняття — це допоможе уникнути втрати пристрою та порушення дисципліни;
- вимкнути геолокацію, Wi-Fi та Bluetooth, щоб запобігти передачі даних про місцезнаходження;
- захистити телефон від несанкціонованого увімкнення — встановити надійний пароль, PIN-код, блокування за відбитком пальця або скануванням обличчя.
В інструкції наголошують: категорично заборонено публікувати фото, відео та геолокацію з військової служби. Це може видати позиції українських підрозділів ворогу. Також варто обмежити використання соцмереж або повністю від них відмовитися на період навчання та служби.
Усі дзвінки та повідомлення варто приймати лише від обраних осіб, обмеживши кількість контактів до необхідного мінімуму.
Фахівці радять:
- тримати смартфон у надійному чохлі, що захищає від пилу, вологи та пошкоджень;
- зарядні пристрої (блок живлення, кабелі, павербанки) зберігати окремо в чохлах;
- користуватися захищеними месенджерами — наприклад, Signal або WhatsApp, а не звичайними дзвінками через мобільну мережу;
- обов’язково взяти із собою навушники.
Тернопільський обласний ТЦК та СП, наголошує, що дотримання простих, але життєво важливих правил допоможе зберегти життя побратимів і не поставити під загрозу навчальний процес.
Читайте також: Як встановити батьківство після загибелі чи смерті батька-військового: пояснення Мінветеранів.