Вчені виявили планету, подібну до Землі, яка обертається навколо мертвої зірки — білого карлика, що колись нагадував Сонце. Планета, розташована за 4000 світлових років від нас у системі KMT-2020-BLG-0414, пережила трансформацію своєї зірки, хоча й є мертвою. Коли зоря, подібна до Сонця, спалює всі свої ресурси, вона розширюється, перетворюючись на червоного гіганта, поглинає ближчі планети, а потім стискається до білого карлика, продовжуючи випромінювати слабке тепло та світло.
Виявлена планета обертається на відстані, що вдвічі більша за відстань Землі до Сонця. Це відкриття підтверджує, що планети можуть вижити стадію червоного гіганта, якщо вони перебувають на значній відстані або мігрують подалі від своєї зірки. За прогнозами вчених, коли Сонце стане червоним гігантом, воно поглине Меркурій та Венеру, а Земля, ймовірно, зміститься на більш далеку орбіту. Однак навіть у цьому випадку умови на Землі будуть непридатними для життя через випаровування океанів і значний парниковий ефект.
Майбутня «зона життя» у Сонячній системі може переміститися до орбіт Юпітера та Сатурна, роблячи супутники Європу, Каллісто, Ганімед і Енцелад потенційно придатними для життя. Вчені вважають, що людство може розглядати ці супутники як можливі місця для колонізації, якщо умови на Землі стануть неможливими для життя.
Крім того, за допомогою телескопа «Джеймс Вебб» на екзопланеті 55 Cancri e вчені, можливо, виявили атмосферні гази. Інше відкриття — екзопланета з незвичайно низькою щільністю, схожою на солодку вату, розташована за 1232 світлових роки від нас, додає нові горизонти до дослідження космосу.
Обговорення