Існує декілька цікавих рецептів засолювання сала. Кожна господиня дотримується свого. Все залежить від товщини, структури, аромату та кольору сала. Від цього залежить подальше приготування та смак продукту.
Спочатку ретельно очистіть сало від бруду за допомогою ножа. Якщо сало промивалося, його слід просушити паперовими рушниками. Наріжте його на середні шматки, щоб воно краще просолилося. Через кожні 4-6 см зробіть надрізи та ретельно натріть сіллю з усіх боків. Використовуйте кам’яну сіль великого помелу. Також, можна додати різні спеції для пікантності.
Сало з паприкою.
Візьміть 500 грамів сала, обваляйте в 200 грамах солі та присипте 150 грамами паприки з усіх боків. Покладіть в зручну ємність та закрийте кришкою. Залиште в холодильнику на 2-3 дні. Сало повинно затвердіти — це ознака його готовності.
М’яке сало.
Щоб сало було м’яким, приготуйте його гарячим способом. Наріжте 1 кг сала великими шматками, залийте водою та варіть протягом 2-3 хвилин. Додайте в воду 4-5 ст. л. солі, а потім залиште сало на 12 годин в розчині. Через 12 годин просушіть сало та натріть його приправами. Можна використовувати червоний перець, сіль великого помелу, куркуму, сушений кріп, корицю, мускатний горіх, невелику кількість гвоздики, коріандр та хмелі-сунелі. Загорніть сало в харчову плівку та залиште в холодильнику на 24 години.
Обговорення