Тернопіль — далеко не найпріоритетніший напрямок на туристичній мапі мандрівників. І це дуже незаслужено. Усе тому, що туристичні компанії та агенти пропонують переважно розпіарені й уже відомі багатьом напрямки. Адже в Тернополя цікава історія та тут є що подивитися.
Здавна місто відоме своєю безперервною боротьбою проти кочівників, які намагалися раз у раз зруйнувати поселення, яке раніше було на місці нинішнього Тернополя. Спочатку тут розташовувалося місто Сопільче. У XIII столітті армія хана Батия зруйнувала тутешнє укріплення. Через кілька століть тут оселилися та зміцніли люди, які згодом зуміли з невеликого поселення зробити велике місто.
Сучасну назву місто отримало в 1540 році. Польський король Сізігмунд подарував Яну Тарновському особливу грамоту, яка надавала йому право розпоряджатися безлюдними землями на свій розсуд.
Визначні місця
Опинившись у Тернополі, насамперед вирушайте на центральне озеро. Свою назву озеро дістало завдяки розміщенню в самому центрі міста. Тільки тут і в Женеві в самому центрі кожного з зазначених населених пунктів можна побачити щось подібне. З цієї причини Тернопіль називають українською Женевою. Потрапивши сюди, обов’язково скористайтеся такою цікавою можливістю.
Також обов’язково завітайте до культового тернопільського ресторану «Старий Млин», який став справжньою гастрономічною візиткою міста. Тут ви зможете насолодитися західноукраїнською кухнею, що відрізняється від інших кухонь власною неповторністю. Особливо відвідувачам подобається вінтажна атмосфера: страви в горщиках, килими на стінах, різноманітність старовинного кухонного інвентарю, яким раніше користувалися українські домогосподарки, а в деяких місцях досі користуються.
Перебуваючи в Тернополі, чимало часу ви проводитимете в готельному номері. Розважитись у номері можна, використавши фріспіни за реєстрацію без депозиту. Це унікальна можливість виграти солідний грошовий куш, проводячи час в улюблених ігрових апаратах.
Обов’язково складіть маршрут, де буде відвідування Вишнівецького палацу. «Невеликий Версаль» — так назвав цю архітектурну споруду Оноре де Бальзак. У Вишнівецькому палаці відбувалися зйомки серіалу «Кріпосна». Він став культовим в Україні й багатьох країнах Центральної Європи. Квиток до палацу коштує лише 80 гривень, що не так дорого за час проведення в унікальному історичному замку. Сюди приїжджають гості з Польщі та близького зарубіжжя.
Що подивитися ще
1619 року місто взяли війська Богдана Хмельницького. 1672 року Тернопіль повністю окупували турецькі війська. Вони спалили практично всі будинки мешканців, зруйнували млин. Усі перераховані події не могли не позначития на його культурній і архітектурній спадщині.
У селі Кривче можна відвідати гіпсові печери. Для цього необов’язково наймати фахівця. Для новачків вони цілком доброзичливі. У печерах тримається температура в районі +10 градусів незалежно від пори року. Завітавши до зазначеного місця, ви обов’язково здобудете унікальний досвід. Додатково в центрі Кривче розташований унікальний історичний замок.
Як бачимо, Тернопіль має насичені, цікаві, унікальні місця, про які, на жаль, знають далеко не всі. Плануючи відпустку до Тернопільщини, виділіть на відпочинок хоча б 5-6 днів, а краще цілий тиждень. Ви навіть не помітите, як швидко пролетить час. Проте гарантовано отримаєте позитивні емоції та повернетеся з Тернополя в повному заряді сил і енергії.