В дитячих закладах Тернополя фахівці виявили алергенних кліщів. Про це повідомляє прес-службаТернопільського обласного лабораторного центру МОЗ України.
Як зазначають у центрі, протягом 2017 року, експерти провели 892 перевірки побутового пилу. Зразки було відібрано в дитячих навчальних закладах, школах-інтернатах, перукарнях. У 114 випадках – знайшли алергенного кліща.
З 23 дитячих садочків в 11 виявлено кліщі. Найбільша кількість кліщів виявлялась в пробах побутового пилу з постільної білизни, матраців.
Напевно, багато хто помічав, що після прибирання свого помешкання очі починають сльозитися і нестримно хочеться чхати. Так проявляє себе алергія на домашній пил. Пилові алергенні кліщі можуть викликати й більш серйозні проблеми: атопічна бронхіальна астма, алергічний бронхіт, риніт, кон’юнктивіт, дерматит.
Як захиститись від пилових кліщів?
- Особливо необхідна щотижнева обробка м’яких меблів, регулярна просушування постелі.
- Дитячі іграшки зберігати на полицях, що зачиняються.
- Фахівці рекомендують проводити вдома постійне прибирання, у воду для миття підлоги можна додавати сіль
- Не слід заставляти житлові кімнати, особливо спальні, меблями. Не зберігати речі під ліжком (всі поверхні повинні бути легко доступні для прибирання).
- Як найчастіше піддавати постільні речі впливу вітру, морозу (низька та висока температура вбивають кліща) й особливо – впливу прямих сонячних променів.
Якщо у Вас алергія і Ви не можете встановити причину, – спробуйте перевірити своє помешкання на безпечність щодо пилових алергенних кліщів звертайтесь в паразитологічну лабораторію ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України», консультації за телефоном 52-49-80.
Обговорення