У новому навчальному році школярам змінять час і тривалість канікул, розділивши навчальний процес на шість триместрів. У Міносвіти кажуть, що це дасть змогу правильно розподілити навантаження на школярів, не викликаючи перевтоми навіть в учнів початкової школи.
У триместровій системі навчання буде по шість навчальних періодів і періодів відпочинку, тобто канікул. Тривалість кожного триместру — п’ять або шість тижнів, тривалість канікул — тиждень, за винятком двотижневих новорічних і тримісячних літніх.
Ось попередній розклад шкільних канікул по триместрах на 2017-2018 навчальний рік:
- — перший триместр/осінні канікули — з 2 по 8 жовтня включно;
- — другий триместр/осінні канікули, 2 етап — з 17 по 23 листопада включно;
- — третій триместр/зимові канікули — з 27 грудня по 8 січня включно;
- — четвертий триместр/зимові канікули, 2 етап – з 21 по 27 лютого (іноді ці канікули називають весняними);
- — п’ятий триместр/весняні канікули — з 10 по 16 квітня включно;
- — шостий триместр/літні канікули — з 1 червня по 31 серпня включно.
Час відпочинку в школах з триместровою системою навчання практично не збігається з канікулами за звичайною, четвертною системою. Винятком стали хіба що традиційні новорічні канікули — відпочивати в останній тиждень до і перший тиждень після Нового року рекомендує Міністерство освіти. За його наказом улітку мають відпочивати всі школярі, незалежно від системи навчання.
Міністерство освіти визначає тільки загальну тривалість часу навчання і часу відпочинку плюс дає рекомендації щодо дат початку і закінчення канікул. За школою ж залишається право самостійно встановлювати канікулярний час у рамках рекомендацій міністерства.
Фото з вільних джерел, текст: Вільне Життя