З минулого року квартири в Києві подорожчали приблизно на 17%, в той же час в 4 обласних центрах та Сімферополі ціни впали. Про це пише “Сегодня“.
Експерти нерухомості говорять, за рік індекс інфляції сягнув майже 50%, при цьому ціни на однокімнатні квартири в Україні виросли незначно. Так, з січня 2015 го, як зазначають аналітики, оренда квартир подорожчала приблизно на 10%.
У Києві оренда однокімнатної квартири в новобудові обійдеться від 5 тис. грн, аналогічне житло в “хрущовці” можна зняти за 3,5-4 тис. У сегменті дешевого житла, зазначає голова комітету статистики і аналітики Асоціації фахівців з нерухомості Едуард Бразас, окремо потрібно платити за комунальні послуги. У той же час у вартості оренди “елітного житла” (від десяти тис. грн) вже враховується “комуналка”.
Уже в квітні в Україні піднімуть тариф на газ, також в цьому році в черговий раз подорожчає електроенергія, що також відобразиться на вартості житла. Аналітики OLX кажуть, середня ціна на оренду однокімнатної квартири в Україні за останній рік (з січня 2015 по січень 2016- го) зросла на 10%.
У Києві в на початку 2015-го середня ціна становила 5443 грн, а в січні цього року – вже 5965 грн. Таким чином, подорожчання становило майже 10% “, – повідомляють в OLX. У той же час вже в цьому році ціни піднялися приблизно на 7%.
Ситуація в обласних центрах відрізняється від столиці, найбільше ціни на оренду піднялися в Луцьку (майже на 400 грн), в Дніпропетровську, Львові, Ужгороді, Харкові, Хмельницькому та Черкасах середня вартість зросла в межах 233 – 321 грн. У Донецьку, Житомирі, Запоріжжі, Кіровограді, Луганську, Миколаєві, Одесі, Полтаві, Рівному та Чернігові квартири подорожчали на 49-181 грн. Ціни не змінилися в Вінниці і Чернівцях.
Незважаючи на загальну тенденцію до зростання, є міста, в яких ціни знизилися – це Івано-Франківськ, Сімферополь, Суми, Тернопіль та Херсон.
Аналітики зазначають, на вартість оренди квартир впливає курс гривні. “Необхідно відзначити, що на вартість оренди квартир впливають безліч факторів, але одним з основних є курс долара. Що цікаво, поки вартість іноземної валюти відповідає рівню лютого 2015: рік тому за даними НБУ 1 долар коштував стільки ж, скільки і сьогодні – близько 27 грн “, – пояснюють в OLX.
Генеральний директор одного з великих київських агентсво нерухомості Галина Мельникова впевнена, найближчим часом ціни на оренду нерухомості не зміняться. “На ринку оренди столиці сформувалися толерантні відносини орендодавців і орендарів. Тому навіть при зміні курсу валют, орендодавець не поспішає відразу піднімати ціну. Можливо, якщо курс долара досягне 40 грн, то вартість оренди буде обговорюватися, сторони будуть шукати компроміс. В цілому, в найближчій перспективі навряд чи відбудеться істотна зміна вартості оренди “, – говорить Галина Мельникова.
Найдешевші квартири, як кажуть аналітики, здаються в оренду в Сумах (приблизно 1578 грн за “однушку”), на другому місці Луганськ (1713 грн), на третьому – Кіровоград (1741р грн). Найдорожчі квартири здаються в оренду в Києві (5965 грн) і в курортних містах – Сімферополь (5881 грн), Одеса (4544 грн).
У той же час на сайті оголошень можна знайти варіанти оренди житла в окупованому Луганську всього за 300 грн/міс.
У Києві можна знайти як варіанти за 2,5-3 тис. грн, так і квартири з орендною платою в 10 тис. Доларів на місяць. До слова, вартість елітного житла безпосередньо залежить від курсу гривні.
Найдешевше житло, яке вдалося знайти на сайті оголошень, коштує всього 2500 грн на місяць. Правда, жити квартиронаймачу доведеться в скромних умовах – без меблів та ремонту, пише TeNews.
Обговорення