Interreg NEXT Poland – Ukraine
Нaрдеп Андрій Богдaнець вимaгaє перевірити у Тернополі об’єктивність нaрaхувaння плaти зa воду
Почaївську лaвру віддaдуть у безоплaтне користувaння Прaвослaвній Церкві Укрaїни
Вперше офіційний курс долара США вище 40 гривень
Галичина – це не територія. Галичина – це Галичина!
Туристична родзинка: унікальні Русилівські водоспади на Тернопільшині (Відео)
свічка
Василь Мармус
лазанья
Ярославль
Вручення нагороди, фото ТНПУ

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Петицію «Скульптура чотирилапої тернополянки Джессі» підтримали у міській раді. На засіданні виконкому 30 березня дали дозвіл на встановлення однойменної скульптури.

Таку петицію наприкінці січня зареєструвала Тетяна Семусь. Вона набрала 303 голоси і її винесли на розгляд виконкому.

«Джессі, Бочка, Циганка – це лише частина імен, якими тернополяни називали неймовірно харизматичну безпритульну собаку, яка близько трьох років жила на вулицях Тернополя, – пише у зверненні Тетяна Семусь. – Улюбленим заняттям Джессі було неквапливо прогулюватись центральними вулицями міста, зустрічати своїх шанувальників, приймати від них знаки уваги і смаколики та супроводжувати їх. Джессі воліла постійно бути серед людей та у центрі уваги, тому жодна спроба волонтерів прилаштувати тварину в сім’ю не дала результату: собака вперто поверталася на вулиці рідного Тернополя жити звичним «богемним» життям. Джессі гуртувала навколо себе людей і впевнено завоювала собі статус «чотириногої тернополянки». Одночасно декілька волонтерських організацій опікувалися твариною, тож, коли одного разу собака зламала ногу, на допомогу прийшло багато людей – допомагали фінансово, цікавились процесом одужання, провідували її в клініці. На жаль, 1 січня 2022 року Джессі померла. Однак тепла пам’ять про цю позитивну бездомну собаку буде жити в серцях тисяч гостей та жителів Тернополя».

З огляду на вищезазначене, а  також з метою культивування гуманного ставлення до тварин та збільшення кількості туристичних атракцій в місті Тетяна Семусь запропонувала встановити скульптуру Джессі на одній із пішохідних вулиць центру міста – Валовій або Сагайдачного, на яких собака бувала щодня. Біля пам’ятника також має бути напувалка для тварин у вигляді мисочки. У петиції також вказано, що містяни готові виготовити скульптуру за кошти зібрані з добровільних внесків. А облаштувати місце для пам’ятника та підвести до нього воду пропонується міській владі.

У прийнятому рішенні вказано, що скульптуру можна встановити на території парку «Топільче» поряд із мультифункціональним майданчиком для вигулу та дресирування собак. Роботи з облаштування та благоустрою території під встановлення паркової скульптури має провести управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології.

Ольга Трач
За Збручем

Пов'язані публікації

Обговорення