У межах домовленостей про співробітництво між керівництвом Західноукраїнського національного університету та ПАП «Агропродсервіс» відбулася робоча зустріч представників кафедри екології та охорони здоров’я Леоніда Бицюри, Василя Файфури із адміністрацією екологічного напряму агропідприємства.
Із заступником директора з контролю якості Андрієм Боліновським та інспектором з якості Романом Глушиком обговорено напрями науково-практичної взаємодії, зокрема щодо заходів екологічної безпеки, енергоефективності та використання альтернативних джерел енергії, впровадження проєктів біоенергетики, використання сільськогосподарських відходів і побічних продуктів як палива, утилізації відходів тваринництва відповідно до стандартів охорони довкілля.
Обговорено стратегію компанії «Агропродсервіс», яка серед іншого передбачає: досягнення світового рівня виробництва продукції, мінімізацію впливу на навколишнє природне середовище, раціональне використання природних ресурсів, підвищення рівня безпеки праці, захисту здоров’я працівників та населення, постійне вдосконалення системи екологічного менеджменту компанії і функціонування якісного екологічного моніторингу.
Важливою сферою взаємодії сторін є розробка й реалізація заходів щодо раціонального природокористування, зниження генерування забруднюючих речовин, мінімізації й утилізації відходів, систематична підготовка персоналу всіх рівнів з питань екологічної безпеки виробництва та запобігання негативного впливу на довкілля.
Окреслені напрями співпраці є важливими для екології та економіки Тернопільщини. Західноукраїнський національний університет є потужним центром формування та поширення передового досвіду у галузі природозбереження та енергоефективності, розвиває науково-освітні напрями у сфері біотрансформації економіки.
Науковці ЗУНУ провадять діяльність з популяризації принципів сталості та циркулярності у науковому, громадському та виробничому секторах, реалізації навчальних, дослідницьких програм та проєктної діяльності, підготовки кадрів у сфері екології, біоекономіки та біоенергетики.
Одним із важливих напрямів науково-практичної діяльності ЗУНУ стало створення спеціалізованого інституційного забезпечення поширення знань про технології у сфері біоенергетики. З цією метою діють центр біоенергетики та зелених технологій, Західноукраїнський енергетичний хаб, агроенергетичний кластер. Функціонують навчально-науковий центр сталого енергетичного розвитку та кліматичної безпеки й навчальна лабораторія «Міжнародна студія сталого розвитку», центр кліматичного менеджменту.
Реалізуються проєкти Національного фонду досліджень України «Впровадження кліматично-нейтральних інновацій в управління аграрним природокористуванням в контексті еколого-енергетичної безпеки України» та «Синергія освітніх, наукових, управлінських та промислових компонентів для управління кліматом та запобігання зміні клімату» за програмою Erasmus+.
Обговорення