Для задоволення внутрішніх потреб Україні достатньо близько 20 мільйонів тон збіжжя. Ця цифра може протягом року дещо збільшитися, оскільки зараз ми бачимо зростання тваринництва. Проте в будь якому разі внутрішнє споживання не перевищить 25 мільйонів тон. Таким чином, для експорту у нас лишається 55-60 мільйонів тон сільськогосподарської продукції, розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
«На щастя, по всіх основних культурах ми отримали врожай, який дозволяє повністю закрити внутрішні потреби. Крім названих експортних позицій, вирощено достатню кількість вівса, проса, гороху. Покращилася порівняно з минулим роком ситуація з овочами – цибулею, буряком, морквою тощо», – розповів Тарас Висоцький в інтерв’ю “Апострофу“. – Також отримано рекордний урожай гречки – близько 220 тисяч тон. Це практично вдвічі більше за річне споживання. Так що є навіть надлишок. Це видно по цінах на гречку, які зараз різко знизилися, що безумовно тішить покупців.
Натомість аграрії висловлюють занепокоєння: вони недоотримують кошти, і це може призвести до того, що в наступному році гречки буде посіяно менше і виникне дефіцит.
Виробники шукають шляхи реалізації своєї продукції. Зокрема, з’явився експорт гречки, якого раніше практично не було. Головна причина цього – наявність в Європі мільйонів наших біженців. Вони формують досить значний попит на гречку і поширюють культуру її споживання.
Це примушує європейські мережі закуповувати цей продукт в Україні», – зазначає перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України. Уряд зі свого боку сприяє цьому – були зняті всі обмеження на експорт гречки, які існували раніше. Завдяки цьому до Європи розпочався експорт гречки, додає Тарас Висоцький.
Обговорення