П’яний росіянин, перекладач представників місії ОБСЄ вирішив розрахуватись за вечерю у одному із ресторані міста – паспортом Російської Федерації.
«Чоловік до нас прийшов вже нетверезим та вочевидь зі своїм алкоголем у терночашці, бо до 1 листопада у нашому закладі алкоголь не продається. Після вечері гість намагався втекти не розрахувавшись. Одна його затримали наші працівники. Потім він ще близько 20 хвилин намагався знайти гроші у рюкзаку. Та коли нічого не знайшов знову спробував непомітно вийти (ці моменти зафіксувала камера відеоспостереження – прим. ред.). Коли зрозуміла, що у чоловіка немає грошей, аби розрахуватись – запропонувала залишити якусь цінну річ та повернутись завтра. Спочатку він витягнув посвідчення з написом ОБСЄ а згодом паспорт Російської Федерації», – розповідає адміністратор ресторану «Шоколад» пані Наталя Гурська.
Найцікавіше було, коли адміністрація розгорнула паспорт. З’ясувалось, що гість закладу має дозвіл на постійне місце проживання у Тернополі з 2014 року. Однак він народився у Ленінграді (нині Санкт-Петербург)
За паспортом чоловік сьогодні повернувся, але гроші знову забув. Близько 13:00 пан В’ячеслав зайшов до ресторану, запитав у бармена скільки він винен за вчорашню вечерю. Та чи є у адміністрації його паспорт, мовляв без нього не може повернутись у готель. Після короткої розмови чоловік вийшов, але пообіцяв повернутись через декілька хвилин.
Адміністрації ж ресторану викликала правоохоронців. Адже невідомо, що робить громадянин Російської Федерації у Тернополі та який стосунок він має до ОБСЄ.
«Буквально декілька днів назад у Северодонецьку представник моніторингової місії ОБСЄ, спецпризначень ГРУ ГШ РФ назва Україну «сранью» і агітував за сильну Росію. Зрозуміло, що такої ситуації у Тернополі – ніхто не хоче допускати. Однак коли перед тобою громадянин Російської Федерації хизується посвідченням з написом ОБСЄ – це, як мінімум, насторожує», – продовжує пані Наталя.
Як вдалось з’ясувати правоохоронцям пан В’ячеслав вже сім років як проживає у Тернополі разом із дружиною та дітьми. Серед представників місії ОБСЄ числився як перекладач.
«Чоловік показав документи, що він працював на виборах як перекладач для представників місії ОБСЄ. У Тернополі він проживає вже 7 років», – зауважив заступник начальника відділу – начальник міліції громадської безпеки Тернопільського МВ УМВС України в Тернопільській області Андрій Фірман.
Однак все ж з показів пана В’ячеслава виникає ряд питань: за паспортом він повернувся, бо не зміг зайти у готель, однак вже сім років як живе у Тернополі. Серед представників місії ОБСЄ числився як перекладач – однак чоловік говорив російською. Відтак невідомо кому серед членів виборчої комісії знадобився переклад з «іноземної» мови на російську.


