У п’ятницю 23 листопада, о 19:20 на Суспільному мовнику Тернопільщини в партнерстві з Громадським рухом ЧЕСНО вийшов у ефір дев’ятий випуск всеукраїнського медіа-проекту #Звіти_наживо, покликаного змінити застарілий формат звітування посадовців на інтерактивне інтерв’ю у прямому ефірі. На телеканалі “ТТБ” гостем студії став Директор департаменту фінансів Тернопільської ОДА Степан Скибиляк.
Розпочався ефір із пояснення Степана Скибляка про додаткову субвенцію в освітній сфері на Тернопільщині: «У 2018 році була змінена формула розрахунку освітньої субвенції, де не врахували одну важливу складову, а саме – поділ клас на групи. Наприклад, в класі 25 дітей, але для деяких предметів ці класи розділяють на групи по 12 дітей. Відтак робочий час вчителів збільшився і частина видатків лягла на плечі місцевих бюджетів. В наступному 2019 році ця помилка виправлена, ми давали відповідні пропозиції до Кабміну і там пішли нам на зустріч та врахували поділ на групи в розрахунку коштів, що надійдуть на Тернопільщину. Таким чином освітня субвенція для нашої області у 2019 році становитиме 110 мільйонів гривень, що на 20% більше ніж торік”.
Наступною темою було питання наявності в області інсуліну. У 2019 році кошти на придбання інсуліну знову доведеться шукати на місцях. У 2018р. медична субвенція на забезпечення інсуліном доведена м. Тернополю в розмірі 4967,1 тис.грн., що складає 40% до річної потреби. Річна потреба в коштах складає 11977,5 тис.грн.
«Сталася критична ситуація останні три місяці, в бюджеті Тернополя не було грошей аби до фінансувати ці витрати, бо при формуванні бюджету ми не передбачали витрати на інсулін, адже це функція держави. Жодних роз’яснень від держави і попереджень на початку року не було, то ж ми не передбачили грошей», — зазначив начальник управління охорони здоров’я Тернопільської міської ради Ростислав Левчук.
«З 2018 році ми віддали цю субвенцію на місця. Майже 10 мільйонів гривень нам надійшло через додаткову субвенцію. Бо грошей на придбання інсуліну не вистачало. Але на наступний рік до суми яку ми отримали у 2018 році додали лише 2 мільйони. Тобто у 2019 році знову доведеться дофінансовувати придбання інсуліну за кошти місцевих бюджетів», — сказав директор департаменту фінансів Тернопільської ОДА Степан Скибиляк.
На завершення пан Степан розповів про утримання апарату сільских рад. Поки область не об’єднається в громади, бюджети будуть дотувати утримання апарату сільських рад.
«Щоб утримати апарат сільської ради потрібно щонайменше 500 тис. грн. на рік. На Тернопільщині є 101 населений пункт, де власний бюджет становить менше 400 тисяч гривень, тобто ми мусимо з районного бюджету дофінансовувати ці села, навіть в частині витрат на утримання адмінапарату».
Запис програми #Звіти наживо можна переглянути нижче.
Обговорення