• Останні
  • У тренді

Вутлий човник «уряду Шмигаля» та «ідеальний шторм»

09.04.2021
Тетяни Яцули

На Тернопільщині оштрафували за “розбірки” посеред вулиці

12.01.2026
Як зупинити проростaння кaртоплi взимку: кориснi порaди для зберiгaння

Як зупинити проростaння кaртоплi взимку: кориснi порaди для зберiгaння

12.01.2026
Олег Кобрин

Будуємо медицину, де в центрі завжди дитина, – дитячий невролог з Тернополя Олег Кобрин

12.01.2026
З понеділка на Тернопільщині хуртовина і мороз

На Тернопільщину насуваються морози до мінус 19 градусів

12.01.2026
На Тернопільщині за рік викрили понад 2400 нетверезих водіїв

На Тернопільщині за рік викрили понад 2400 нетверезих водіїв: статистика ДТП вражає

11.01.2026
81 бригада ДШВ

81 бригада ДШВ отримала партію потужних зарядних станцій від волонтерів «Української команди»

11.01.2026
OnlyFans

Укрaїнськa модель OnlyFans, побитa в Дубaї, розповілa як змінилося її життя

11.01.2026
Згвалтування

У Тернополі в готелі львів’янин зґвалтував жінку

11.01.2026
електронна реєстрація

У Тернополі навчання в закладах загальної середньої освіти відновлюється з 12 січня

11.01.2026
Колесо часу

Легендарне фентезі “Колесо Часу” вийде у тернопільському видавництві українською у повному обсязі

11.01.2026
снігопад

Цілодобова робота дала результат: Тернопіль втримав ситуацію після циклону та не допустив колапс

11.01.2026
Допомогли поліцейські

Поліцейські нa Тернопільщині допомогли вчасно допрaвили вaгітну до пологового будинку

11.01.2026
Понеділок, 12 Січня, 2026
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Вутлий човник «уряду Шмигаля» та «ідеальний шторм»

Опубліковано Остап Кузьменко
09.04.2021

Чим ближчий час урядового звіту в парламенті, тим все більше «головняків» виникає на Банковій. Охранителі режиму вже не знають, про які «перемоги» та «здобутки» нам розповідати. Урядовці вдалися до порошенківської тактики перерізання стрічок на клозетах… але це мало допомагає. Все очевидніше є те, що уряд має бути реформовано, якщо не відправлено у відставку. Я вже неодноразово писав, що парламентську більшість, яка забезпечує Єрмаку результативне голосовування в ВР, формують за рахунок «заохочень» та виконання «хотілок» окремих груп і депутатів. Звичайно, така конструкція довго не протягне і посиплеться під час перших подихів «шторму». А він вже насувається на Україну.

Зеленський був змушений трохи пошарпати олігархів. Поки рано говорити про олігархічний консенсус проти президента, але медійний простір уже іскрить від напруги.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

рекордні показники у сфері зовнішньої торгівлі

Тернопільщина лідирує в Україні за темпами зростання експорту

07.01.2026
Зa мaтеріaлaми СБУ у Тернополі до 15 років ув’язнення зaсуджено комaндирa роти бойовиків «днр»

Зa мaтеріaлaми СБУ у Тернополі до 15 років ув’язнення зaсуджено комaндирa роти бойовиків «днр»

31.12.2025

Ця напруга передається і в політикум. Ідея дострокових парламентських виборів на початку 2022 року стає все реальнішою. А це, у свою чергу, знижує ціну «Слуг» як активу. Тому їх фракцію штормить і з неї тікають окремі персонажі…

Коли я пишу про «шторм», то маю на увазі не лише фактичний провал вакціонування населення, колапс медичної галузі та неефективність локдаунів. Достатньо поглянути на статистику бідності, на цифри реального росту/зниження зарплат і пенсій, на показники промислового виробництва, на криву підприємницької активності, щоб побачити небезпечні тенденції для соціально-економічної сфери.

Сюди варто додати загострення ситуації на фронті, відверті провали в управлінні Воєнною організацією, нездатність забезпечити базові потреби військовослужбовців, недовіру до влади у військах та серед резервістів. Нас чекає, якщо не «велика війна», так суттєве збільшення інтенсивності військових зіткнень із Росією. А влада до цього не готова, бо верховний головнокомандувач два роки стверджував, що потрібно «просто перестати стріляти», розповідав про «перемир’я» і обіцяв своїм виборцям мир «вже завтра».

Світова економічна криза та наслідки ковід-локдаунів у глобальному вимірі створюють додаткові ризики. Україною немає кому займатися. Розповіді про «прориви» після дзвінків Байдена – це для внутрішньополітичного споживача. Насправді, а ні США, а ні ЄС не маєть ресурсу та політичної волі для порятунку Києва.

Вирішувати кризові питання санкціями через «офіс простих і швидких рішень», яким стала РНБОУ, можна до певного часу. Фігуранти санкцій ще не встигли повідбивалися в міжнародних судах. Але це може статися. І тоді всі побачать, що «король голий». Тоді Зеленському не допоможуть навіть десяток центрів протидії дезінформації та прикормлені «блогери».

«Ідеальний шторм» все ближче. Що може йому протиставити Банкова? Вутлий човник «уряду Шмигаля», який давно протікає і більше схожий на бутафорський?

В умовах кризи, яка загрожує існуванню країні, відповідальна влада вдається до консолідації та формує уряд національної єдності. Відкидаються партійні чвари і створюється Уряд з великої літери – Суб’єкт, який пропонує антикризову стратегію, бере відповідальність на себе за її реалізацію та отримую надзвичайні повноваження. Це ідеальна модель. Окремі її елементи на різних континентах рятували країни в тяжкі часи.

Які основні позиції мали б лягти в основу антикризової політики такого Уряду? По-перше, відмова від зовнішнього управління та олігархічної ренти. Так, це важко, ризиковано, може ускладнити наші стосунки з колективним Заходом. Але, якщо цього не зробити, то ми остаточно законсервуємося в стані придатку «зовнішніх партнерів» та території їх конфліктів. По-друге, перегляд медичної, земельної, освітньої реформ, стабілізація ситуація в енергетичній галузі тощо.

Хто може реалізувати такий план? Надпартійний уряд з сильних фахівців. І не потрібно мені розповідати, що «технократи» не виправдали сподівань». Називати уряд Гончарука «технократами» можна хіба що в розумінні «технічних» фігур, якими рухали «смотрящі».

Де можлива точка кристалізації такого проєкту? Для початку потрібно створити парламентську коаліцію та підписати коаліційну угоду. Я про це писав і не хочу повторюватися. Конфігурація нової більшості (так вже історично склалося) передбачає участь частини «Слуг народу», партії «Батьківщина», групи «Довіра», частини фракції «Голос» та інших позафракційних елементів. Олександр Корнієнко вже заявив, що «Слуги народу» публічно не заперечують можливості коаліції з політичною партією Юлії Тимошенко «Батьківщина».

Я розумію ризики від співробітництва Зеленського та Тимошенко. І не виступаю адвокатом Юлії Володимирівни. Але на сьогодні, саме її команда пропонує рішення, які можуть стабілізувати систему. Також Тимошенко – це «таран» для Зеленського в протистоянні з олігархами. До того ж вона не складає електоральної конкуренції президенту, якщо в останнього є наміри продовжувати політичну кар’єру.

Другим етапом має стати «кастинг» програм і проєктів у фахових спільнотах… Звичайно, на Банковій можуть «чекати далі з моря погоди» і вирішувати свої «шкурняки». Проте це не довго… до літа, коли пройде шторм.

Віталій Кулик, політолог, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства.

За матеріалами сайту ЦЕНЗОР.

Читайте нас в Google News
Теги: економікаполітикаслідство
Share6ShareSend

Пов'язані публікації

Юрій «Юзік» Корявченков

Юрій «Юзік» Корявченков виїхав з України через справу НАБУ, — ZN.UA

28.12.2025
включено ще одну смерть

Ще одна жертва ракетного удару по Тернополю померла у лікарні

02.12.2025
Завантажити ще
Ух радіо Ух радіо Ух радіо
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Опілля різдвяне Опілля різдвяне Опілля різдвяне
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Нова колекція Осінь–Зима 2025/2026 в INSHOES Нова колекція Осінь–Зима 2025/2026 в INSHOES Нова колекція Осінь–Зима 2025/2026 в INSHOES

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Вночі комунальники Тернополя вивезли з вулиць близько 1800 м³ снігу 11.01.2026
  • На Чортківщині рятувальники ліквідували масштабну пожежу 11.01.2026
  • Чи були зловживання: Тернопільська обласна прокуратура дала гарячий коментар 11.01.2026
  • Держаудитслужба спростувала звинувачення прокуратури щодо Пантеону Героїв у Тернополі 10.01.2026
  • У Тернополі підприємства, які обслуговують житловий фонд міста, та ОСББ очищають від снігу двори і проїзди 10.01.2026
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua




  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.