Тернопільщина готується вшанувати ветеранів та загиблих героїв. День пам’яті та примирення – 8 травня, та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – 9 травня відзначать третій рік поспіль під символом маку, який означає примирення та розуміння між усіма країнами.
До цієї пам’ятної дати відбулося засідання організаційного комітету під головуванням Степана Барни, голови Тернопільської ОДА.
В Італії загинула тернополянка Людмила Гнатишин
«Консолідація суспільства є дуже важливою у нинішній не простий для геополітики час. Ми маємо унікальну можливість віддати шану ветеранам війни за їхній внесок в ім`я спільного миру, подякувати за боротьбу та стійкість, які стали запорукою перемоги. Їхні подвиги назавжди залишилися в історії. Водночас наш обов`язок гідно вшанувати тих, хто захищає цілісність нашої Держави сьогодні, і тих, то уже в незалежній Україні віддав життя за свою землю і народ», – зазначив Степан Барна.
Щоб гідного вшанувати подвиги ветеранів війни, учасників українського визвольного руху, жертв нацистських переслідувань, увічнення пам’яті загиблих у Другій світовій війні, а також утвердження патріотизму та національної гідності, консолідації суспільства в місті Тернополі та районах області відбудуться заходи.
8 травня о 10:00 год. – відбудуться мітинг-реквієм і панахида у парку Слави біля скульптурної композиції «Материнський поклик» у Тернополі. Опісля покладуть квіти до монументу.
Молитимуться у цей день і на Микулинецькому кладовищі. Об 11:00 год. – мітинг-реквієм, панахида та покладання квітів до могил жертв сталінських репресій, загиблих у Другій світовій війні, учасників антитерористичної операції.
В районних центрах також відбудуться мітинги-реквієми.
9 травня голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна відвідає ветеранів.
За інформацією директора департаменту соціального захисту населення ернопільської ОДА Вадима Боярського, до цієї пам’ятної дати більше 37 тисяч жителів Тернопільщини отримали щорічну грошову допомогу на суму понад 27 млн грн. «Це соціальні категорії такі як учасники бойових дій, інваліди та учасники війни. А також особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, жертви нацистських переслідувань», – уточнив Вадим Боярський.
Ще 3,5 млн грн, за його словами, виділили 46 постраждалим під час громадського протесту на «Майдані», а сім’ї п’ятьох загиблих отримали по 320 тис грн.
Принагідно зазначимо, що в рамках обласної програми «Ветеран» збільшено щомісячні виплати учасникам ОУН УПА.
Також до дня пам’яті та примирення в області відбувся проект «Квіти пам’яті». В рамках якого діти Тернопільщини виготовили близько 9 тисяч маків для воїнів, які передадуть у зону АТО.
Протягом травня у Державному архіві Тернопільської області діятиме книжкова експозиція «Незагоєні рани війни». Відвідати її можуть усі охочі.
Обговорення