Вже майже 2 роки на Тернопільщині працює громадська спілка “Тернопільська філія міжнародної антинаркотичної асоціації”. За цей час фахівці спілки надали понад тисячу консультацій у телефонному режимі; надали допомогу 80 сім’ям щодо проблем із залежністю у неповнолітніх; провели профілактичні лекції у понад 30 навчальних закладах; підготували 31 випускника, який пройшов відновлення і надалі веде тверезий спосіб життя. Також у спілці постійно проводять безкоштовні семінари для родичів, співпрацюють із нацполіцією щодо замальовування реклами наркотичних засобів на вулицях.

Про здобутки та напрямки роботи розповіли представники філії міжнародної антинаркотичної асоціації під час пресконференції.
“В Тернополі у нас є свій тренінг-центр, де залежні люди можуть пройти курс психосоціальної реабілітації та повернутися до здорового способу життя. Саме психосоціальна реабілітація є одним із найефективніших методів лікування залежності відповідно до міжнародних стандартів лікування розладів, пов’язаних із вживанням наркотичних речовин, прийнятих ще у 2016”, – розповідає волонтер спілки Сергій Афанасьєв.
Фахівці пояснюють, у залежних людей є дві проблеми: це проблема вживання, та проблема мислення. Саме із мисленням працюють фахівці у реабілітаційному центрі.
Програма реабілітації триває пів року і розрахована на відновлення всіх сфер життя людини, зруйнованих залежністю: фізичний стан, психічний, соціальний, духовний, відновлюють спілкування із родичами.
“Людина потрапляє у терапевтичне середовище і, знаходячись там, починає змінювати своє мислення. Працюють два фахових психологи на тренінг-центрі, відбуваються різні групи терапевтичні, працюють консультанти із хімічної залежності. Є індивідуальний блок для кожного учасника програми письмових робіт, є індивідуальний блок із профілактики зриву. Багато часу ми віддаємо дозвіллю, у нас дуже гарні умови”, – пояснює волонтер спілки Сергій Афанасьєв.
Після медичного лікування залежності важливо продовжити відновлення у реабілітаційному центрі, каже лікарка-нарколог, психотерапевт вищої категорії Тетяна Жадова.
“Візьмемо наркомана. Він до якогось часу жив, а потім почав вживати наркотики. От вважайте, що з цього віку його розвиток перестав існувати. І далі, після того як він проходить реабілітацію, йому треба знову починати відновлювати свої соціальні зв’язки, будувати якісь свої плани і хлопці якраз добре з цим допомагають”, – пояснює Тетяна Жадова.

Залежність буває різною. У міжнародній антинаркотичній асоціації допомагають впоратися із всіма видами, адже принцип ураження у них спільний.
Особливо увагу варто звертати батькам. Адже проблема залежності не обходить стороною і підлітків, що можна визначити по стану дитини.
“Вона може не спати ночами, це є першим вагомим признаком того, що щось відбувається не так. Втрата апетиту і також коло оточення. Це якась компанія, котра переслідує не ті цілі, і якщо підліток зв’язується з цією поганою компанією – це ви одразу бачите на його поведінці. Він буде більше пропадати з дому, більше брехати і найголовніше – дитина стає дуже замкнутою, вона не дає конкретної відповіді, вона намагається уникнути якихось запитань прямих стосовно її життя і всі проблеми починає приховувати в собі”, – говорить волонтер спілки Сергій Афанасьєв.
За консультацією до реабілітаційного центру, як правило, звертаються саме родичі, а не залежні люди. Їхня участь у цьому процесі важлива, адже залежність стосується не однієї людини, вона вражає всю родину. Тому у центрі консультують, пояснюю, як правильно говорити із людиною і переконати її почати лікування.
Тренінг-центр працює платно, але, пояснюють у спілці, діють там і пільгові місця, адже допомоги потребують різні люди із різними життєвими обставинами.
Дізнатися більше можна на сторінці Міжнародної Антинаркотичної Асоціації Тернопіль на сторінці у фейсбуці ТУТ.
Загалом представництва спілки працюють в усіх регіонах України.