Кабінет Міністрів України запровадив нові правила щодо надання адміністративних послуг з обміну та отримання посвідчення водія. А також реєстрації транспортних засобів для громадян України, які перебувають за кордоном. Ці зміни особливо стосуються чоловіків призовного віку та пов’язані з необхідністю оновлення військово-облікових даних.
Суть нововведень
13 серпня 2024 року уряд України прийняв постанову № 918 “Деякі питання надання адміністративних послуг з обміну, отримання посвідчення водія та державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів”. Згідно з документом, встановлено нові правила, які діятимуть протягом воєнного стану та три місяці після його скасування.
Основні положення постанови:
- Відокремлені підрозділи Державної міграційної служби за кордоном продовжуватимуть приймати документи для обміну посвідчення водія, його отримання після втрати чи викрадення, а також для реєстрації та зняття з обліку транспортних засобів.
- Однак видача оформлених документів не здійснюватиметься для чоловіків віком від 18 до 60 років, якщо в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів відсутня інформація про їх виключення з військового обліку або оновлення персональних даних.
Обмеження щодо міжнародних поштових відправлень
Постанова також вводить заборону на пересилання посвідчень водія та свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів через міжнародні поштові відправлення для тієї ж категорії громадян – чоловіків від 18 до 60 років, які не оновили свої військово-облікові дані. Це стосується документів, замовлених через електронний кабінет водія або Єдиний державний вебпортал електронних послуг, включаючи мобільний додаток “Дія”.
Мета та наслідки нововведень
Ці зміни спрямовані на посилення контролю за військовозобов’язаними громадянами, які перебувають за межами України. Фактично, уряд створює додаткові стимули для чоловіків призовного віку оновлювати свої дані у військовому обліку, навіть перебуваючи за кордоном.
Для багатьох українців, які проживають за межами країни, ці обмеження можуть створити певні незручності. Особливо якщо вони потребують оновлення водійських документів або реєстрації автомобіля. Це може спонукати їх до активнішої взаємодії з військовими комісаріатами та посольствами України для врегулювання свого статусу.
Варто зазначити, що ці обмеження не поширюються на жінок та чоловіків, які не підлягають призову або вже виключені з військового обліку. Для них процедура отримання та обміну документів залишається незмінною.
Раніше ми писали про те, що Україна до кінця року готується запровадити розмитнення автомобілів через Дію.
Україна до кінця року готується запровадити розмитнення автомобілів через Дію
Обговорення