• Останні
  • У тренді

Українцям – мільйонні тарифи на газ, а чиновникам “Нафтогазу” – мільйонні премії

05.09.2021
п’ятьох полеглих військовослужбовців

На Тернопільщині попрощалися з п’ятьма загиблими захисниками

18.05.2025
Галина Вандяк

Жителька Тернопільщини випекла понад тисячу буханок хліба для захисників

18.05.2025
офіційно затверджений бренд міста

У Тернополі з’явився перший брендований громадський транспорт

18.05.2025
Волонтери «Української команди» зі Збаража передали воїнам EcoFlow

Волонтери «Української команди» зі Збаража передали воїнам EcoFlow

18.05.2025
старовинного кахлю

У Бережанському замку відкрили виставку сторічного кахлю

18.05.2025
«Другий день народження» – це уже буденність: війна очима артилериста з Тернополя

«Другий день народження» – це уже буденність: війна очима артилериста з Тернополя

18.05.2025
Тернопіль у ТОП-5 лідерів цифрової трансформації України

Тернопіль у ТОП-5 лідерів цифрової трансформації України

18.05.2025
кіт упав у криницю

Пухнастий порятунок: на Тернопільщині врятували кота, який впав у криницю

18.05.2025
Євробачення-2025: Австрія тріумфує, Україна у першій десятці

Євробачення-2025: Австрія тріумфує, Україна у першій десятці

18.05.2025
Сергій Малик

Микулинецька громада на Тернопільщині прощається з воїном Сергієм Маликом

18.05.2025
У Тернопільській області провели перевірки об’єктів водопостачання

У Тернопільській області провели перевірки об’єктів водопостачання

17.05.2025
У Тернополі на вулиці Острозького водій електросамоката збив жінку на піхошідному переході, – потерпілу довелося госпіталізувати

На Тернопільщині дитина сильно травмувалась після падіння з електросамокату

17.05.2025
Понеділок, 19 Травня, 2025
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Українцям – мільйонні тарифи на газ, а чиновникам “Нафтогазу” – мільйонні премії

Опубліковано Оксана Горобець
05.09.2021

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

У ЗМІ поширюється неправдива інформація щодо змін тарифів на газ для населення

У ЗМІ поширюється неправдива інформація щодо змін тарифів на газ для населення

03.01.2025
буде відключено воду

У Тернополі з нового року зміняться тарифи на водопостачання та водовідведення

28.12.2024

Що відбувається

“Нафтогаз” піднімає ціни. “Нафтогаз”, як постачальник “останньої надії” підвищив ціну газу на 22 копійки. Тепер вартість газу для населення, яке обслуговується за цим тарифом, становить 12 грн за куб без врахування доставки.
Так само газовий монополіст піднімає ціни для підприємств теплокомуненерго. Як наслідок ціна на тепло та гарячу воду вже ближчим часом зросте на 30-70 % в залежності від регіону. Тобто в середньому платіжка може “подорожчати” щонайменше на 600-800 грн.
Для багатьох родин такий “подарунок” від уряду стане непідйомним фінансовим тягарем. Не допоможе навіть широко розрекламована “урядова знижка” на електроенергію, яка насправді є маніпуляцією. Цьому є дві причини:
·      По-перше, вартість електроенергії складає лише 10 % від комунальних платежів. Натомість 90 % вартості “комуналки” припадає на тепло і гарячу воду, вартість яких через ціну газу напрямку контролює НКРЕКП та “Нафтогаз”.
·      По-друге, минулого року уряд підняв ціну на електроенергію за перші 100 Квт/год майже у 2 рази. Тому з урахуванням “урядової знижки на електроенергію” українці заплатять в середньому на 5-7 % більше. Минулого року 250 Квт електроенергії для українських родин коштувало на 20 грн менше, ніж коштуватиме цього року після “знижки”.
·      По-третє, як зазначають експерти, комунальні підприємства змушені платити за вищим тарифом. Станом на серпень вартість електроенергії на оптовому ринку вища від тієї, яку платимо ми в домівках приблизно на 16 %. Цю “комерційну електроенергію” змушені сплачувати комунальники, коли надають послуги населенню.
Хто стоїть за підвищенням тарифів
Причина різкого подорожчання. Тариф на гарячу воду і тепло контролює центральна влада через НКРЕКП і “Нафтогаз”, які напряму формують ціну газу, основної складової виробника тепла. Тариф на тепло та воду на 80 % складається з вартості газу і 5 % електроенергії. Решта припадає на обслуговування: зарплати працівників, поточні ремонти, закупівлю запчастин.
Таким чином, 85 % вартості складових тарифу на тепло контролюється на державному рівні. Якщо ж врахувати, що такі складові тарифу, як оплата праці, податки, також залежать від уряду, то тариф фактично повністю залежить від дій парламенту та уряду.
Громада практично не має жодного впливу на формування тарифу на тепло та гарячу воду, які і надалі контролюється з Києва.
Прикриваючись маніпуляціями в інформаційному просторі. Активно використовуючи олігархічні ЗМІ контрольовані олігархами, що є власниками більшості постачальників газу та електроенергії, уряд планово провокує підвищення тарифів, та намагається перекласти відповідальність на місцеві громади.
Як можна врятувати ситуацію
Попри складні умови, місцеві тепловики роблять все можливе, щоб зберегти свої міста від “холодної зими”. Громади “викручуються”, виділяючи кошти з місцевих бюджетів, щоб компенсувати високу ціну газу у тарифі. Зокрема, Тернопіль додатково виділив 20 млрд грн на фінансування комунальних теплокомуненерго. Інакше довелося б відключати гарячу воду.
Реальним виходом було б забезпечення комунальних підприємств та населення газом українського видобутку. Адже цей газ у 5-ть разів дешевший за той, яким торгують на міжнародних майданчиках. На сьогодні вартість газу українського видобутку складає близько 2,5-3 грн за кубометр.
Згідно Конституції України — газ належить українському народу. Однак, ані уряд, ані парламент не поспішають давати своєму його ж власність. Навпаки, уряд активно “заробляє” на підвищенні тарифів.
Левову частку вартості газу українського видобутку становить “рента” за користування надр. Вона йде у більшості до державного бюджету. Таким чином, замість проведення реформ, покращення бізнес-клімату, уряд покриває свої дефіцити за рахунок використання надр і підвищення тарифів.
Між тим чиновники “Нафтогазу” та уряду розповідають про “ринок”, замість того, щоб робити ефективним роботу свого підприємства. Зокрема у квітні “Нафтогаз” зазнав 17 млрд збитків. Минулого року “Нафтогаз” мав збитків на суму у 75 млрд грн згідно висновків міжнародного аудиту.
Премія замість покарання
Проте ніхто покараний не був. Більше того. У минулому збитковому для “Нафтогазу” та, очевидно, вдалому для топ-чиновників році, керівники підприємства отримали премію у розмірі 610 млн грн.Цього ж року, вже після підтверджених збитків у квітні, чиновники “Нафтогазу” авансом отримали ще 130 млн грн премії.
Варто зазначити, що президент України Володимир Зеленський, кілька разів вимагав розібратися у ситуації. Між тим, уряд й надалі допомагає наживатися олігархам та монополістам за рахунок простих українців. Очевидно “платою” є доступ до медійних ресурсів олігархів.
Читайте нас в Google News
Теги: Нафтогазтарифи
Share6ShareSend

Пов'язані публікації

АМКУ оштрафував Тернопільводоканал

Уряд веде водоканали України до банкрутства, – Сергій Надал на нараді з керівництвом КП “Тернопільводоканал”

08.11.2024
Актуальні тарифи на енергоресурси (pret.org.ua)

Готові до зими: вигідні умови закупівлі газу для бізнесу на весь сезон

30.10.2024
Завантажити ще
Опілля квас Опілля квас Опілля квас
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • На фронті загинув захисник з Тернопільської громади Владислав Тищук 18.05.2025
  • На Тернопільщині фахівці ДСНС із криниці врятували кота 18.05.2025
  • Могили полеглих Героїв на Тернопільщині зазнали наруги: зірвані фото та рушники 18.05.2025
  • Від фронтових поранень помер захисник Сергій Малик з Микулинецької громади 18.05.2025
  • Відійшов у засвіти молодий тернопільський співак і викладач Ігор Запотічний 18.05.2025
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua



  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.