2 травня, в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, студенти третього курсу спеціальності «Журналістика» презентували власну навчальну газету під назвою «Думкопис». Цей матеріал був створений в межах дисципліни «Журналістський фах: журналістська майстерність» (викладач Біла Наталія Василівна). Газета має такі рубрики: вмикайся, турбує, життєво, перо, Україна, астро.
Редакція газети, яка складається з декількох студентів-третьокурсників, плідно працювала протягом шести місяців, аби створити гідний журналістський матеріал. Сьогодні вони завітали на пару до першокурсників, щоб вперше презентувати свій часопис.
У першому розділі «Вмикайся» представлено репортаж «Студентська спонтанність у Львові» від Анни Янко. Дівчина на представлені детальніше розповіла історію написання цього матеріалу, який для неї ж виявився несподіваним. «Ми просто вирішили поїхати до Львова, де все навколо дуже впливає на тебе та твої думки, почуття. Навіть маленькі дрібнички можуть стати поштовхом для написання репортажу або ж більшого матеріалу», – зазначила Анна.
Другою була продемонстрована рубрика «Турбує», де висвітлені актуальні теми, які хвилюють самих авторок. Юлія Полов’юк написала декілька матеріалів, а саме: «Блакитне – хлопчикам, рожеве – дівчаткам», «Маркетингова сексуалізація», «ТОР-5 фактів про гендерну рівність», «Одяг і аксесуари, як засоби невербальної комунікації».
Наступною свої доробки презентувала Єлизавета Осадчук. «Новий етап у житті підлітка та як із ним впоратися. Поради психологині Ольги Логвись». Аби написати цей матеріал дівчина провела розмову з практичним психологом відділу у справах молоді ТНПУ, яка виділила важливі поради, які допоможуть майбутнім студентам при вступі. Окрім цього, студентка написала сторітелінг «Як оволодіти омріяною професією попри труднощі стереотипів: шлях від пекарки до власного салону краси».
«Чому, коли малюю – то я не тут» – матеріал від «Вадима в Лапках». Тут в цікавій манері описаний власний шлях автора у сфері малювання.
Рубрику під назвою «Життєво» відкрив Максим Огоновський з бліцопитуванням «Навчання за кордоном – говорить молодь», де студенти діляться деталями навчання та перебування в різних країнах світу. Найбільш емоційним матеріалом у цій рубриці є «Історія танцівниці з Ірпеня» від Катерини Магули. В газеті розміщено ще два журналістські матеріали Катерини, а саме репліку «Латати чи не латати?» та сторітелінг «Мій найкращий друг зараз – це інтернет-перекладач».
Останньою в цьому розділі була представлена проблемна замітка «Вікно «в Європу» або не європейські вікна для студентів», авторкою якого є Єлизавета Осадчук.
«Перо» – наступний розділ навчальної газети. Тут опубліковано студентський відгук на книги Міка Вікінга «Маленька книга люке. Секрети найщасливіших людей світу» та Віктора Франкла «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі». У цих «рецензіях» Катерина Магула та Діана Сподар поділились своїми враженнями та думками, які виникли після прочитання творів.
В одній з останніх рубрик під назвою «Україна» Діана Сподар підняла важливу тему війни, яка пов’язана із нашим сьогоденням. «Українці та війна: хто кого?», «Більшовики чи російські солдати?». «Ці матеріали є досить важкими для сприйняття читачів, але все ж їх повинен прочитати кожен!», – зауважила колега Діани, студентка третього курсу Єлизавета Осадчук.
В кінці навчальної газети подано невеликий розважальний розділ, який називається «Астро». У ньому репрезентовані цікаві загадки про навчальні дисципліни факультету, ребуси, які пов’язані власне із редакцією газети та астрологічний прогноз із фотографіями викладачів кафедри журналістики.
Наприкінці зустрічі головна редакторка газети «Думкопис» Катерина Магула запропонувала студентам-першокурсникам спробувати розгадати ребуси, в яких були зашифровані імена та посади усіх членів редакції.
«На мою думку, ця газета є дуже хорошим журналістським матеріалом, враховуючи те, що це перший досвід студентів. Читачеві подається досить широкий спектр різних тем, тож кожен зможе віднайти щось цікаве та корисне для себе», – поділився своїми враженнями студент першого курсу журналістики Адам Капраль.
Катерина Гуменна, Марія Майкович, Адам Капраль, Дмитро Боярський
Обговорення