17 червня виконавчий комітет міської ради погодив проект рішення про встановлення меморіальної дошки герою Олександру Орляку – командиру гарматного розрахунку 128-ої гірсько-піхотної бригади, який 6 лютого загинув у бою під Дебальцевим. Пам’ятний знак захиснику дозволили встановити на фасаді школи №5, що знаходиться за адресою Камінна, 2.
Усе б нічого, якби меморіальну дошку герою урочисто не відкрили ще місяць тому – 28 травня. Навіть дитині зрозуміло, що для проведення таких робіт спочатку потрібно отримати дозвіл, а вже після цього розпочинати встановлення знака. Особливо враховуючи той факт, наскільки знаковою ця подія була для міста та родини загиблого.
Втім у сфері управління Тернополя усе навпаки. Спершу зробили, а потім отримали дозвіл. І після цього влада береться критикувати тернополян за самовільну діяльність…, пише “Номер один”.
У мерії такі дії пояснили дипломатично: узаконили вже існуючий об’єкт.
– До нас звернулося керівництво навчального закладу з проханням узаконити об’єкт, – каже начальник управління архітектури та містобудування міста Василь Бесага. – Питання повинно пройти відповідну процедуру. Проект 20 днів має бути розміщений на офіційному сайті і тільки після цього його виносять на розгляд виконавчого комітету. Були причини, з яких ми не могли прийняти рішення швидше, а відкрити меморіальний знак потрібно було наприкінці травня, тому що діти роз’їжджаються на канікули.
До слова, незадовго до прийняття цього рішення подібний проект на розгляд підготував ТДМУ ім. І.Горбачевського, який на фасаді своєї адміністративної будівлі має намір встановити меморіальну дошку колишньому ректору Леоніду Ковальчуку. Щоправда, навчальний заклад спершу отримав дозвіл, а вже після цього визначив дату урочистої події. Тоді міський голова Сергій Надал поставив керівництво закладу в приклад Василю Бесазі. Мовляв, ось що означає дисципліна. Та, очевидно, такі аргументи на пана Бесагу не подіяли і в Тернополі далі продовжують спершу робити, а потім думати…
Обговорення