Протест під стінами Тернопільського міськрайонного суду відбувся сьогодні, 13 вересня. Люди прийшли через справу паліїв елітних автівок, яку, на думку тернополян, у суді затягують.
Про це Суспільному розповів організатор, один із потерпілих Ярослав Сирота.
“Звинувачуваний Палагнюк Михайло Миронович спалив мені машину, і не тільки мені. Справу передали в суд вже пів року тому і суд досі не може взятися до розгляду. Ми хочемо знати, чому він затягується? Хтось зацікавлений в тому? Хочуть, напевно, 15 років потягнути, щоб за строком дії його спустити на гальмах. Якщо буде так тривати, то будемо писати в офіс президента і в Генеральну прокуратуру. Такий самий мітинг будемо проводити під офісом Президента в Києві та під Генпрокуратурою”.
Зазначимо, за даними судового реєстру обвинувальний акт у справі надійшов головуючому судді Тарасу Багрію 27 березня 2023 року.
Нагадаємо, за версією слідства, упродовж вересня-грудня 2022 року Палагнюк зі спільниками умисно підпалив елітні автомобілі марки Mercedes-Benz E220D, BMW X5 та Mercedes-Benz GLA 250, що належать його колишнім бізнес-партнерам.
Загальна сума збитків становить майже 150 тисяч доларів.
Ще один потерпілий у справі – Тарас Синишин.
“Палій спалив машину мені, моєму брату і моєму напарнику. То наш колишній друг, знайомий. Не знаю, з яких міркувань він це зробив. Ми почули в Тернополі його наклепи на нас, що ми йому винні гроші. Тоді перестали відповідати на його телефонні дзвінки. Минув рік чи півтора, не пам’ятаю, після того, як перестали з ним розмовляти, і він почав одну за одною палити машини. Він хотів не тільки спалити машину, а ще й стріляти по нас. Пістолет, який знайшли у нього в багажнику, був спеціально для цього, незареєстрований. Бог йому суддя. Мене більше цікавить суд в особі Багрія, який 7 чи 8 разів перекидає засідання. Якщо не захоче Багрій це вирішувати правильним методом, то будемо подавати на зміну судді”.
Через те, що палії автомобілів досі перебувають на волі, хвилюються за безпеку свою та своїх рідних, говорить Руслан Синишин.
“Оглядаєшся постійно на вулиці. Якщо людина зробила такий вчинок, то не відомо, що від неї чекати. Відпустили винуватців під заставу. Один з винуватців утік взагалі. Оцей, що палив. Як таке може бути, що людина вийшла, скоївши такий злочин? Вже, якщо не помиляюся, сім слухань було, це все підготовчий процес. Я не розумію, чому, оскільки всі докази є”.
У середу відбулося чергове судове засідання. Воно тривало менше години. Заслухавши аргументи сторін, суддя Тарас Багрій повідомив про перенесення розгляду справи на 22 вересня.
Чому так пояснює прокурор Юрій Барабан.
“Направили до суду два кримінальних провадження. Відповідно, їх розглядали окремо. Одне кримінальне провадження стосувалося двох фігурантів, інше – одного. На цей час суд прийняв рішення об’єднати ці кримінальні провадження. Тому будемо їх розглядати в одному судовому засіданні, враховуючи, що всіх трьох фігурантів у кримінальному провадженні обвинувачують у вчиненні одного злочину”.
Головним підозрюваним у справі про підпал авто є 65-річний бізнесмен з Тернополя Михайло Палагнюк. Від коментарів у залі суду підозрювані Михайло Палагнюк та Андрій Гулька відмовилися.
Організатору злочину та виконавцю вручили підозри за кількома статтями Кримінального кодексу: ч. 2 ст. 194 (умисне пошкодження майна), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) та ч. 2 ст. 307 (незаконне зберігання наркотиків). Санкція статті про підпал майна передбачає до десяти років ув’язнення, повідомив прокурор Юрій Барабан.
Обговорення