• Останні
  • У тренді
суд

У Тернополі суд розглядав апеляцію російської депутатки

25.09.2024
зґвалтування в Тернополі

Тернополянина засудили до 3 років в’язниці за дії проти студентки

14.07.2025
ЗУНУ увійшов у 20 кращих університетів рейтингу «Топ-200 Україна 2025»

ЗУНУ увійшов у 20 кращих університетів рейтингу «Топ-200 Україна 2025»

14.07.2025
Тeрнопільтеплокомуненерго

На Тернопільщині засудили до 9 років ув’язнення за зґвалтування 14-річної дівчинки

14.07.2025
Вперше на Тернопільщині Український Червоний Хрест організував сімейні табори

Вперше на Тернопільщині Український Червоний Хрест організував сімейні табори

14.07.2025
Зарплати українців зросли приблизно на 20%

Бюджети громад Тернопільщини: доходи зросли до 4,9 млрд грн, але не всі впоралися з планом

14.07.2025
У зв’язку з аварійними роботами припинено газопостачання на двох вулицях Тернополя

У зв’язку з аварійними роботами припинено газопостачання на двох вулицях Тернополя

14.07.2025
отримання одноразової грошової допомоги

Як військовим отримати грошову допомогу в разі поранення чи інвалідності

14.07.2025
збірна лікарів

Медики з Тернопільщини стали чемпіонами світу з футболу

14.07.2025
Богдана Солонини

У Вишнівецьку громаду на Тернопіллі привезли тіло загиблого захисника Богдана Солонини

14.07.2025
суд виніс вирок

У Тернополі засудили чоловіка, який напав на студентку

14.07.2025
Василь Маціборко

На фронті обірвалося життя 24-річного воїна з Тернопільщини Василя Маціборка

14.07.2025
Нові тролейбуси з пандусами та зручними місцями для Тернополя

Нові тролейбуси з пандусами та зручними місцями для Тернополя

14.07.2025
Вівторок, 15 Липня, 2025
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

У Тернополі суд розглядав апеляцію російської депутатки

Опубліковано Газета Місто
25.09.2024

Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу захисника депутатки державної думи російської федерації Раїси Кармазіної на вирок Тернопільського міськрайонного від 17 травня 2024 року.

Як встановлено судом, 15 лютого 2022 року Раїса Кармазіна разом з іншими депутатами державної думи федеральних зборів російської федерації на засіданні думи проголосувала за визнання так званих ДНР і ЛНР незалежними державами. Також вони ратифікували Договір про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу між рф й цими квазіреспубліками. 22 лютого 2022 року президент росії використав ці рішення як формальний привід для повномасштабного вторгнення на територію України.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Тeрнопільтеплокомуненерго

На Тернопільщині засудили до 9 років ув’язнення за зґвалтування 14-річної дівчинки

14.07.2025
суд виніс вирок

У Тернополі засудили чоловіка, який напав на студентку

14.07.2025

Пише Перший онлайн.

Вироком Тернопільського міськрайонного суду від 17 травня 2024 року обвинувачену, 73-річну депутатку держдуми рф Раїсу Кармазіну визнано винною за ч. 3 ст. 110 КК України (умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України, вчинені представником влади за попередньою змовою групою осіб, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків) і призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного їй на праві власності майна.

До відома: санкція ч. 3 ст. 110 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

Сторона захисту не погодилась із судовим рішенням, уважала вирок незаконним і таким, що суперечив положенням ст. 384 КПК України, оскільки обвинуваченій не було роз’яснено про можливість розглядати порушене щодо неї кримінальне провадження судом присяжних. Також захисник переконував, що в діях Раїси Кармазіної відсутній склад кримінального правопорушення за ст. 110 КК України, поскільки вона не мала повноважень змінити територіальну цілісність України, а в ході голосування, як депутат держдуми рф висловила власну політичну позицію, за що не могла нести кримінальної відповідальності, тому просив цей вирок скасувати, а обвинувачену виправдати.

У судовому засіданні Тернопільського апеляційного суду колегія суддів, детально проаналізувавши матеріали кримінального провадження в межах поданої апеляційної скарги, прийшла до висновку, що суд першої інстанції виніс законне, обґрунтоване та вмотивоване рішення і підстав для скасування вироку немає.

Зважаючи на специфіку судового провадження (in absentia), колегії суддів зазначила, що судом першої інстанції вжито передбачені кримінальним процесуальним законом заходи щодо інформування обвинуваченої Раїси Кармазіної про судовий розгляд: відповідно до вимог ч. 1 ст. 297-5 КПК України, у передбаченому Законом порядку її повідомляли про час і місце судового розгляду через публікації судового виклику в офіційному друкованому виданні Кабінету Міністрів України “Урядовий кур’єр” та на офіційному веб-сайті Судової влади. Повідомлення про підозру було перекладено на російську мову. При цьому, як під час спеціального досудового розслідування, так і в ході розгляду спеціального судового провадження її захист за призначенням здійснював фахівець у галузі права, професійний адвокати. 16 квітня 2022 року обвинувачену оголошено у державний, міждержавний та міжнародний розшук.

Таким чином, суд першої інстанції врахував специфіку спеціального судового провадження (ч. 3 ст. 323 КПК України) і, зберігаючи неупередженість та безсторонність, під час розгляду справи приділив особливе значення охороні прав і законних інтересів обвинуваченої як учасниці кримінальних проваджень, що відбувалося за її відсутності, забезпеченню повного та неупередженого судового розгляду з тим, щоб до неї була застосована належна правова процедура в контексті приписів ст. 2 КПК України, оскільки поріг вимогливості до доказування в такому випадку підвищений.

Також колегії суддів визнала безпідставними доводи апелянта, що вирок слід скасувати через порушення вимог ст. 384 КПК України, оскільки суд особисто не роз’яснив Раїсі Кармазіній можливість розгляду порушеного щодо неї кримінального провадження судом присяжних.

Тим часом, винуватість Раїси Кармазіної повністю підтверджено копіями протоколів огляду дисків із відеозаписами та скриншотами з екрану пленарних засідань державної думи росії, поіменним списком депутатів, присутніх на засіданні 15 лютого 2022 року та іншими доказами, дослідженими судом. Крім того, на сайті “Вікіпедія” розміщено статтю про державну думу рф, яка містила посилання на біографію депутата державної думи 8-го скликання федеральних зборів рф Раїси Кармазіної.

Перевірив місцевий суд і надані стороною обвинувачення скриншоти сторінок профілів обвинуваченої у соціальних мережах “Одноклассники”, “Вконтакте”, “Facebook” й месенджері “Telegram”: вони містили її персональні дані та вказано приналежність до партії “Единая россия”, фотографію, місце роботи – державна дума рф. Також на цих сторінках розміщено публікації, зокрема про присутність Р. Кармазіної під час відправлення т. зв. гуманітарної допомоги до республіки Крим і на Донеччину. Крім того, оприлюднено результати голосування депутатів партії “Єдиноросів” за вищеназвані закони 15 лютого 2022 року. Протокол огляду з долученими до нього знімками екранів профілю Раїси Кармазіної в соціальних мережах містили відеоролики і текстові повідомлення, які засвідчили про повну підтримку обвинуваченою політики рф.

Факт того, що всі представники влади рф усвідомлювали та розуміли, що Україна є суверенною державою з міжнародно визнаними кордонами, підтверджував ратифікований російською федерацією 22 квітня 2004 року Договору між Україною та рф про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року. Як депутат державної думи рф і представник влади, обвинувачена достеменно знала про незаконність, протиправність зміни меж території та державного кордону України.

Тому колегія суддів визнала непереконливим твердження захисника, що обвинувачена не була наділена повноваженнями змінювати територіальну цілісність України і під час голосування лише висловила свою політичну позицію, за що не могла нести кримінальну відповідальність.

Погодилась колегія суддів і з кваліфікацією дій обвинуваченою і з призначеним їй покаранням, вказавши, що відповідно до ст. 12 КК України, вчинене кримінальне правопорушення належало до особливо тяжких злочинів.

З урахуванням наведеного, колегія суддів Тернопільського апеляційного суду апеляційну скаргу захисника обвинуваченої Раїси Кармазіної залишила без задоволення, а вирок Тернопільського міськрайонного суду від 17 травня 2024 року – без змін, йдеться в повідомленні пресслужби Тернопільського апеляційного суду.

Читайте нас в Google News
Теги: апеляціядепутаткаКриміналРосіясуд
Share66ShareSend

Пов'язані публікації

Тeрнопільтеплокомуненерго

2 губернаторів країни-агресора засуджено до 8 років позбавлення волі

14.07.2025
Керівника комунальної установи Тернопільщини відправили під домашній арешт за підозрою в корупції

Керівника комунальної установи Тернопільщини відправили під домашній арешт за підозрою в корупції

12.07.2025
Завантажити ще
Опілля квас Опілля квас Опілля квас
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • На війні загинув молодий захисник з Чортківщини Василь Маціборко 14.07.2025
  • У застосунку Резерв+ можна сплатити штраф за порушення військового обліку 14.07.2025
  • На фронті загинув тернопільський поліцейський Олександр Товарніцький 14.07.2025
  • На кількох вулицях Тернополя припинене газопостачання через аварійні роботи 14.07.2025
  • На фронті загинув захисник Олег Кухарський з Борсуківської громади 14.07.2025
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua



  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.