У центрі Тернополя переробили пішохідні переходи, зокрема, щодо доступності. Мова про розв’язку на площі Героїв Євромайдану. Щоправда, навіть з другого разу майстри не змогли понизити бордюри так, щоб це відповідало вимогам.
“Пониження робили на 4-х переходах: біля ТЦ Гранд, ресторану Мамонт, магазину Фантазія та біля скверу волонтерів ім. В. Гурняка.
На перших двох все добре окрім плитки, про яку згодом. А от інші два переходи мене відверто розізлили. Перехід біля скверу, з одного боку чомусь не змогли опустити в рівень з дорогою, як того вимагають дбн і його висота 4-6см. Можливо хтось скаже, що це не багато, але раджу їм це сказати після того як сядуть у візок і спробують проїхати через такі переходи. А насправді розізлив інший перехід біля Фантазії оскільки якщо одну сторону переходу їм було обов’язково опустити, оскільки першого разу при реконструкції площі, вони зробили його висотою аж 22см!, то інша сторона була висотою 6-7см і зараз вони цей бордюр навіть не пробували переробити, а просто поміняли тротуарну плитку примикаючу до нього, питання нашо? Щоб списати гроші? Ах вибачте, вони ж поставили там тактильну плитку, яка заведе незрячого прямісінько в клумби”, – розповідає у групі “Реальний Тернопіль” Andriy Budzinsky.
Є питання у тернополян і до встановлення тактильної плитки на вулицях міста.
“Якщо коротко, то направляюча плитка (ребриста) майже безтолкова в поєднанні такою тротуарної плиткою оскільки не є добре “читабельною” для людини з тростиною (шви між такою тротуарною плиткою і ребра на тактильній плитці дуже схожі по відчуттях), якщо вже така тактильна плитка і встановлюється, то вона повинна направляти незрячу в правильному напрямку, а не в клумбу чи стовп”, – обурюється користувач.
Окрім того, що підрядник не може навіть з другого разу облаштувати нормальні пішохідні переходи, це ще і коштує бюджету громади чималих коштів, додає Andriy Budzinsky.
“Просто для невеликого розуміння: вартість роботи з опускання 1 пішохідного переходу це для прикладу ~ 1 дрон Mavic 3 в повній комплектації”.
Фото: Andriy Budzinsky.
Обговорення