ТДМУ перший в Україні почав формувати кадровий резерв з молоді
Кожен претендент повинен пройти попередній відбір, цільову підготовку, володіти необхідними професійно-діловими характеристиками і потенціалом для подальшого розвитку. В основу підготовки резерву кадрів покладено конкурсний відбір претендентів.
«Очевидно, що та підготовка кадрового резерву, яка була досі в країні, не влаштовує. Претендентів на всі посади в університеті потрібно готувати ґрунтовно і завчасно. Формування кадрового резерву відбуватиметься за принципом трьох ліній. Перші дві лінії становитимуть викладачі. Це так званий близький резерв. Третя лінія (віддалений резерв) складатиметься із студентів. На третю лінію пропонуємо вибирати по два студенти старших курсів. Окрім того, сформовані й критерії відбору. Перший з них – обмеження у віці для кожної посади і лінії. Другий – обов’язкове тестування на низку показників і характеристик. Третій – активна діяльність претендента. Комісія буде враховувати наявність наукового ступеня у викладачів. Щодо студентів, то до уваги братимуть результати іспиту «Крок 1», середній бал на сесіях і участь в наукових товариствах. Четвертий критерій – результат співбесіди перед комісією, яка оцінюватиме претендента за 12-бальною системою.
Отже, на кожного керівника підрозділу припадатиме по 4 претенденти. Саме керівник нестиме відповідальність за підготовку цих кадрів. Всього в університеті 75 керівних посад. Відповідно нам потрібно підготувати приблизно 300 осіб кадрового резерву», – розповів ректор ТДМУ Леонід Ковальчук.
Претенденти здобуватимуть другу вищу освіту з менеджменту. Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського зобов’язується оплачувати навчання. Також адміністрація закладу спрямовуватиме кандидатів до кадрового резерву на стажування в провідні навчальні заклади України, Європи та США. До медичного університету з метою підвищення рівня кваліфікації майбутніх завідувачів кафедр, деканів, проректорів і ректора будуть запрошувати читати лекції і проводити семінари кращих закордонних фахівців. Оскільки резервістам доведеться багато працювати над собою, тому вони отримуватимуть 25% доплати до зарплати за напруженість.
Щодо вікових обмежень, то претенденти на посаду ректора повинні мати: 1 лінія – до 55 років; 2 лінія – до 45 років; 3 лінія – до 25 років. Відповідно на посаду проректора, декана, директора навчально-наукового інституту: 1 лінія – до 45 років; 2 лінія – до 35 років; 3 лінія – до 25 років, а на посаду завідувача кафедри: 1 лінія – до 45 років; 2 лінія – до 35 років; 3 лінія – до 25 років.
Резервісти з числа викладачів повинні мати науковий ступінь; вчене звання; високий рівень володіння англійською мовою; друковані праці у вітчизняних і закордонних виданнях; неодноразову участь у написанні підручників, посібників, патенти на винаходи, нововведень, інноваційних листів; участь у розробці типових навчальних програм; виступи на навчальних та навчально-методичних конференціях загальноукраїнських та закордонних; стажування в закордонних ВНЗ; читання лекцій у закордонних ВНЗ; участь у всеукраїнських та закордонних наукових форумах.
Студенти зобов’язані володіти англійською мовою; мати високі результати з ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок-1»; середній бал успішності за весь період навчання; участь у програмах «Студентська наука і профорієнтаційне навчання», «Студент – майбутній фахівець високого рівня кваліфікації»; участь в предметних олімпіадах; виступи на наукових конференціях в Україні та за кордоном; кількість друкованих праць у вітчизняних і закордонних виданнях; кількість патентів на винаходи; участь у студентському самоврядуванні; стажування у закордонних навчальних закладах.
Під час семінарських занять претендентів на керівні посади навчатимуть прогнозуванню запитів майбутнього в медичній освіті, медицині та охороні здоров’я; медичного менеджменту як основи діяльності освітніх та лікувально-профілактичних закладів; новітніх тенденцій у медичній освіті в європейських та американських медичних університетів; особливостей організації системи охорони здоров’я в європейських країнах та США; трактуванню реформ охорони здоров’я з позиції інтересів пацієнта; інформаційних технологій у сучасному осві
тньо
му просторі.
До резерву на керівні посади зараховуватимуть тих претендентів, які набрали більшу кількість балів. У випадку однакової кількості балів перевагу надаватимуть особам, які є офіцерами медичної служби запасу.
Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.
Обговорення