У Страсну п’ятницю до військовослужбовців 105 окремої бригади територіальної оборони ЗСУ доправили унікальну святиню — найдавнішу плащаницю з Марійського духовного центру у Зарваниці. Воїни на передовій матимуть змогу схилити голови у спільній молитві до Воскреслого Христа.
У переддень Великодніх свят капелани-волонтери з Тернопільщини — отці Василь Корендій та Петро Половко — привезли на фронт плащаницю. Вона зберігається у святому місці українських греко-католиків — у Зарваниці. Візит відбувся за координації Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ та з благословення Архиєпископа і Митрополита Теодора Мартинюка й єпископа-помічника Володимира Фірмана.
Плащаниця — це особлива ікона-образ покладеного в гріб Ісуса Христа, яка традиційно виноситься вірянам для поклоніння саме у Страсну п’ятницю. Тепер вона — на передовій, серед тих, хто найбільше потребує духовної опори.
«Військовослужбовці нашої бригади упродовж двох днів — до свята Воскресіння — матимуть змогу прийти до святині, зупинитись у тиші та помолитися. Це час глибокого переосмислення і єднання з Богом», — зазначив капелан 105 бригади отець Євген Флиста.
У важкий час війни навіть кілька хвилин спокою біля святині можуть стати джерелом сили. Саме тому капеланське служіння стало важливою частиною підтримки Збройних Сил України. Поява плащаниці у фронтовій зоні — це не лише духовна місія, а й нагадування про вічні цінності, які неможливо знищити жодною зброєю.
Капелани, які прибули з Тернопільщини, не вперше приїжджають до військових на передову. Їхня присутність, сповідь, спільна молитва і духовна розмова стали для багатьох воїнів частиною внутрішньої опори в умовах щоденних ризиків і втрат.
Читайте також: Що таке плащаниця і чому вона по-особливому вшановується у Велику п’ятницю.
Що таке плащаниця і чому вона по-особливому вшановується у Велику п’ятницю