Від вечора 6 жовтня у Тернополі почали публікувати відео того, як люди у формі заштовхують когось у бус.
Як повідомили читачі видання “20 хвилин“, таких випадків зафіксували два: на вул. Тарнавського, поблизу ресторану «Бахус», а також на вул. Лучаківського.
— Поліції там немає, — запевнив начальник відділу комунікації Головного управління Нацполіції в області Сергій Крета. — Скарг чи заяв на дії людей у формі до поліції не надходило.
Проте читачі пишуть у коментарях, що звернення до поліції таки були. Поліцію попросили прокоментувати це.
— У військовий час всі звернення, що стосуються працівників ТЦК, поліція скеровує до Військової служби правопорядку, — повідомили у відділі комунікації головного управління Нацполіції в області. — Якщо порушення підтверджується, ВСП передає матеріали до ДБР для розслідування.
У військкоматі виданню відповіли: «З’ясовуємо». По обіді 7 жовтня на сторінці Тернопільського обласного ТЦК та СП опублікували коментар.
— Що спровокувало конфлікт? Словесні образи та зухвалість з боку громадян по відношенню до працівників ТЦК СП? Приниження їх гідності? Нанесення удару військовослужбовцю, як на одному з відео? — йдеться у повідомленні ТЦК та СП. — Для з`ясування усіх обставин, які відбулися, керівництвом Тернопільського ОТЦК СП призначено службову перевірку, за результатами якої буде вжито відповідних заходів.
Повідомляємо, що оповіщення громадян здійснюється військовослужбовцями, які мають досвід бойових дій та переміщені у ТЦК СП для проходження служби, які визнані обмежено придатними після отриманих поранень та контузій, наголошують у ТЦК та СП.
— Разом з тим, нагадуємо про обов`язок громадян самостійно прибувати у ТЦК СП для оновлення свої облікових даних та проходження військово–лікарської комісії, яка встановлює ступінь придатності до проходження військової служби, — йдеться у повідомленні.
У військовій прокуратурі також повідомили, що передали всю інформацію і відео до ВСП. Наразі триває перевірка.
Захищати країну – треба. Але пхати в бус – незаконно
Марія Бочан, адвокатка:
– Видавати повістки на вулиці, в інших громадських місцях можна. Вони не є прямим викликом до служби. Це не мобілізаційне розпорядження. Головна мета — військовий облік. Державі треба знати, на які сили розраховувати. Однак заповнення даних особи у пусті рядки підписаної уповноваженою особою військкомату повістки є незаконною дією.
Якщо чоловік вже звертався до військкомату із заявою і підтверджуючими документами про надання йому відстрочки, має на руках документи про відстрочку, то давати йому повістку на вулиці для уточнення даних — беззмістовно. Головне — офіційно отримати відстрочку у військкоматі. Більше того, за новими Правилами військового обліку, кожен військовозобов’язаний, який має право на відстрочку, не чекаючи повістки, зобов’язаний звернутись до військкомату з відповідними документами.
Під час воєнного стану, який діє на всій території України, ніхто не має права відмовлятись представляти свою особу чи не надавати свої документи на першу вимогу поліцейського і не тільки. Запитувати документи також мають право уповноважені особи: Національної поліції, СБУ, Національної гвардії, Держприкордонслужби, ДМС, Держмитслужби та Збройних сил, які визначені в наказі.
Затримувати особу і обмежувати її свободу на певний період (силоміць чи з погрозами садити у бус) з підстав доставлення у військкомат для уточнення даних ці особи права не мають!
Якщо до тернополян вчиняють неправомірні довідки, вони вправі викликати поліцію, щоб зафіксувати це, навіть якщо на місці вже є правоохоронці.
Обговорення