Торік в області зареєстрували майже дві тисячі шлюбів, і – майже тисячу розлучень. Інститут сім’ї в Україні втрачає свої цінності й пріоритети. Про це йшлося під час засідання круглого столу у Тернополі, де представили нову Національну сімейну стратегію. Повідомляє ТОДТРК
В області триває тиждень подружжя. То ж круглий стіл на тему здорової, повноцінної сім’ї став одним із його ключових заходів. У події взяв участь доктор філософії, експерт депутатського об’єднання у Верховній Раді “За духовність, моральність і здоров’я України” Адріан Буковинський.
Оприлюднено відео про тернополянку, яка мала стати повією в Польщі (Відео)
Проблематикою української сім’ї він займається майже тридцять років, то ж має своє бачення на сімейну політику у державі. За його словами, ситуація із кількістю повноцінних і порядних сімей у нас – катастрофічна. І найбільше від цього страждають діти: “На початку незалежності у нас було 14 мільйонів дітей, зараз – 7 мільйонів. І лише 10 відсотків з них виховується у повноцінних сім’ях, половина дітей зростає без виховної участі батька. У школах теж жіночі колективи, то ж які з цих хлопчиків будуть чоловіки у майбутньому?”
Разом з однодумцями Адріан Буковинський розробив посібник зі сімейного виховання, Національну стратегію сімейної політики, агітки й буклети про здорову сім’ю. Окрім цього, акцент зроблено і на забороні одностатевих шлюбів. Підтримати програму погодилися і на місцевому рівні. За словами заступника міського голови Леоніда Бицюри, найбільша криза в Україні не економічна, і не політична, а криза – цінностей:
“У нас неправильні пріоритети. Як зробити людину щасливою? У світі над цим працюють великі інституції, ми теж повинні більше уваги приділяти культурним, моральним і сімейним цінностям”.
Здорова сім’я, здорова держава. У школах дітей вчать найрізноманітнішої теорії, але не готують до життя, – підсумували учасники круглого столу. Ймовірно, з наступних років у старших класах будуть проводити спеціальні факультативні заняття на тему етики і психології сімейного життя.
Обговорення