В ЗМІ вже не раз йшлося про бойкотування російських продуктів харчування, косметичної продукції, одягу, але цього разу випадок більш цинічний.
Мова буде вестися про продаж російської фармацевтичної продукції.
Шановні тернополяни! В редакцію tarnopol.in.ua звернулась місцева жителька-медик із заявою, яка, чесно кажучи, шокувала своїми деталями. Як виявляється, навіть представники нашого, здавалось би, патріотичного міста можуть свідомо чи не зовсім лобіювати інтереси російської економіки. В ЗМІ вже не раз йшлося про бойкотування російських продуктів харчування, косметичної продукції, одягу, але цього разу випадок більш цинічний. Мова буде вестися про продаж російської фармацевтичної продукції.
За повідомленням нашої читачки, на виконання урядової ініціативи лікувально-профілактичними та аптечними закладами області реалізовується державна Програма безкоштовного забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення учасників бойових дій, відповідно до умов якої, вказана вище верства населення має право на отримання медичної допомоги за рахунок коштів державного бюджету (Постанова Кабінету Міністрів України від 02.07.14р. №240 «Про референтне ціноутворення на лікарські засоби та вироби медичного призначення, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджетів»).
Йдеться про те, що у разі необхідності в отриманні ліків, на підставі виписаного лікарем рецепту учасники бойових дій вправі на безоплатній основі отримати призначені лікарські засоби в аптечних закладах державної чи комунальної форми власності. При цьому, аптеки отримують 100% відшкодування коштів за відпущені лікарські форми від лікувального закладу, який видавав безкоштовні рецепти, а ті, в свою чергу, отримують компенсацію за безкоштовне надання ліків з державного бюджету.
Здавалось би досить благородна і потрібна ініціатива, якби не одне «але»! Виявляється, що під час відпуску безкоштовних рецептів окремими лікарями віддається перевага призначенню медпрепаратів, країною виробником яких є підприємства РФ!!! Для прикладу, до таких підприємств відносяться: ЗАТ «Обнінська хіміко-фармацевтична компанія», ТОВ «Науково технологічна фармацевтична фірма «Полісан», ВАТ «Фармстандарт-Лексредства», і т.д. При цьому, вітчизняний фармацевтичний ринок представлений достатньою кількістю аналогічних лікарських засобів (у т.ч. діючої речовини) українського виробництва. Для прикладу, препаратам російського походження «фосфоглів», «реамберин», «афобазол» є аналогічні за дією препарати українського походження, такі як «гепатомокс», «реасорбілакт», «медікар» відповідно, а також аналоги за діючими речовинами: «віферон», «лавомакс» – «лаферобіон» та «аміксин». І треба ще врахувати той факт, що вартість українських препаратів, як правило, значно нижча від російських. Тобто виходить, що наших хлопців, які боролися з російською нечистю на Сході України і підірвали там своє здоров’я, намагаються вилікувати цією ж нечистю вже тут, на Тернопільщині!?
Тоді зрозумілим стає факт категоричного не сприйняття окремими бійцями російських безкоштовних «ліків». А таких, за словами автора, чимало.
І насамкінець, єдине, чого хотіла добитись автор цього матеріалу, це те, щоб стаття не залишилась поза увагою і була почута тими, до кого вона направлена!
Обговорення