У Швейцарії стартував Глобальний саміт миру, ініційований Президентом України Володимиром Зеленським. Попри спроби росії зірвати захід, він зібрав близько сотні країн та організацій. Підбиваємо підсумки першого дня саміту.
Дипломатична перемога України
Масштаб присутності на Саміті свідчить про безпрецедентну підтримку світовою спільнотою зусиль України у відновленні справедливого миру. Виступи лідерів держав та міжнародних організацій засвідчили згуртованість навколо України.
Заморожування конфлікту – неприйнятний варіант
Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн наголосила, що заморожування російсько-української війни не є рішенням, оскільки це лише спровокує майбутні агресивні дії. Необхідно підтримати всеосяжний, справедливий і сталий мир для України, який відновить її суверенітет та територіальну цілісність.
Жертви не повинні капітулювати
Прем’єр-міністр Хорватії Пленкович чітко висловився, що мир має бути таким, де жертви не змушені капітулювати та віддавати свою територію агресору.
Безпека всієї Європи
Президент Грузії Зурабішвілі нагадала, що до війни в Україні були конфлікти в Абхазії та проти Грузії. Наразі Україна бореться за безпеку всього європейського континенту.
Консолідований тиск на Москву
Канцлер Австрії Нехаммер закликав якнайбільше держав чинити тиск на росію, аби змусити її погодитися на реальний мирний процес. Захід не може зробити це самотужки.
Путін не зацікавлений у справедливому мирі
Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель та прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак одностайні: Путін не демонструє реального інтересу до миру, його вимоги спрямовані на легітимізацію вторгнення, а Росія переозброюється для тривалої війни.
Пошук консенсусу з залученням росії
Іспанський прем’єр Педро Санчес наголосив на необхідності вибудувати консенсус за участю всіх сторін, включно з росією, аби Україна отримала той мир, на який заслуговує.
Раніше ми писали про те, що депутати у Тернопільській облраді вимагають призначити голову Тернопільської ОВА.
Обговорення