• Останні
  • У тренді

Сніг допоможе депутату стати справжнім слугою народу

10.12.2019
стипендія

Вчителю з Тернополя Богдану Нікітюку призначили стипендію Президента України

17.05.2026
розшук

Поліція Тернопільщини оголосила розшук 6-річного хлопчика, який зник у Чортківському районі

17.05.2026
44 бригада

У 44 артбригаді в Тернополі нагородили військових за мужність і бойову службу

17.05.2026
Leléka

Євробаченні: Україна на дев’ятій сходинці, а Болгарія – вперше перемогла

17.05.2026
АРР

В Агенції регіонального розвитку Тернопільщини змінили керівництво та оновили Наглядову раду

17.05.2026
Медобори

У заповіднику «Медобори» на Тернопільщині обговорили безпечні умови праці та психологічний комфорт працівників

16.05.2026
потрійне вбивство у селі Доброводи

Довічний вирок за потрійне вбивство: суд покарав військового, який розстріляв людей у Доброводах

16.05.2026
успішний прецедент

Судовий прецедент на Тернопільщині: фінансова компанія програла справу через одну помилку в документах

16.05.2026
Девід Вілкок

Теорії про НЛО та ядерну зброю знову набирають популярності в мережі

16.05.2026
Євгенія Кравчук

«Мідас», Умєров і новий Цивільний кодекс: гучні теми інтерв’ю нардепки з Тернопільщини Євгенії Кравчук

16.05.2026
наглядова рада

У Тернопільській облраді обирають незалежних членів наглядових рад медзакладів

16.05.2026
Тетяна Чорновол

«Мені ніколи вмирати, я вбиваю окупантів»: Тетяна Чорновол показала свою бойову вишиванку

16.05.2026
Неділя, 17 Травня, 2026
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Сніг допоможе депутату стати справжнім слугою народу

Опубліковано Арсен Верховій
10.12.2019

Прибарання центральних доріг забезпечує міська рада

Першого грудня випав очікуваний сніг. У Тернополі оголошується «зелений рівень» системи оповіщення. Комунальники розпочинають посипання антиожиледними сумішами дороги та тротуари. Тернополян же просять у разі сильних снігопадів утриматися від поїздок власними авто та нагадують про заборону залишати автотранспорт обабіч доріг, щоб не заважати снігоприбиральній техніці. Загалом же варто слідкувати за сторінкою міської ради у мережі, щоб вчасно дізнаватися про всі можливі зміни.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

сесія

У Тернопільській облраді ліквідували управління комунального майна та природних ресурсів

15.04.2026
8 квітня

Квітнева зима: снігопади та ожеледиця накриває Україну, у Тернополі терміново відновили опалювальний сезон (Відео)

08.04.2026

Прибиранням центральних доріг займатимуться три підприємства: ТОВ «Авакс Проф», ТМШРБП «Міськшляхрембуд» та ТОВ «Техно-Буд-Центр». Підрядники готові до виконання робіт та мають усю необхідну спеціалізовану техніку і достатні запаси протиожеледних матеріалів. В управлінні ЖКГ розробили спеціальну дорожню карту, де позначені дороги та підприємства, які закріплені за цими дорогамиу зимовий період. Зокрема прибирання доріг, тротуарів та бульварів у Центрі, мікрорайоні Новий світ, масивах Сонячний та Східний здійснюватиме підрядна організація ТОВ «Авакс Проф», на масиві «Дружба» – КП «Міськшляхрембуд», а об’їзні шляхи та дороги у Кутківцях, Пронятині і Березовиці прибиратиме ТОВ «Техно-Буд-Центр».

Таким чином, центральні дороги і тротуари мають бути почищені належним чином.

Двори за “ЖЕКами” і депутатами

У минулому тернополяни неодноразово нарікали на погано почищені двори. Міжквартальні проїзди та двори у зимовий період закріплені за відповідними управляючими компаніями (так званими ЖЕКами) та ОСББ. Саме вони несуть відповідальність за те, щоб у дворі не було заметів, а ходити було зручно та безпечно. З метою забезпечення контролю самими містянами за якістю наданих послуг у міській раді створили інтерактивну карту (розміщено за посиланням https://tmrada.gov.ua/news/34616.html), на якій позначені міжквартальні проїзди та закріплені за ними організації. Крім того розміщено контактну інформацію депутатів міської ради відповідальних за конкретні будинки. До них варто звертатися у першу чергу, якщо не влаштовує якість прибирання у конкретному Вашому дворі, а спілкування з відповідальною організацією не дало результату. Карта буде постійно оновлюватися.

Варто також нагадати, що за прибирання території поблизу комерційних підприємств несе відповідальність сам підприємець. Зокрема суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані в межах своїх об’єктів самостійно утримувати та прибирати прилеглу територію взимку. Прилегла територія, згідно Правил благоустрою міста Тернополя в межах об’єкта господарювання, є: зі сторони вулиці по всій його довжині, в ширину в межах тротуару. З інших сторін – при наявності забудови – до середини розриву між ними, а при відсутності забудови – на відстані 15 м. В окремих випадках прилегла територія визначається рішенням виконавчого комітету за мотивованим клопотанням суб’єкта господарювання; для окремо розміщених об’єктів – по периметру 15 м.

Тож допомагати утримувати місто чистим від снігу мають усі.

Боротися з наслідками снігопадів треба разом

Варто зауважити, що у розвинених країнах правила прибирання снігу значно жорсткіші і відповідальність за неприбрану територію доволі сувора і розповсюджується значно далі від власного двору. Скажімо у столиці “української столиці Канади” місті Торонто снігоприбиральна техніка виїзджає, коли товщина снігу перевищує 2 см. При цьому чистять найбільш завантажені вулиці і тротуари. Натомість очищення малих вулиць і доріг лежить на плечах населення і підприємців, які мають поблизу свій бізнес. При цьому штраф за неприбраний сніг поблизу комерційного об’єкту, чи навіть приватної садиби може коливатися від 100 до 1000 канадійських доларів. Але таке трапляється надзвичайно рідко. Адже у Канаді прийнято допомагати своєму місту, оскільки кожен розуміє, що трохи помахавши лопатою можна зберегти кошти бюджету і спрямувати їх на корисніші речі. Самоврядування допомагає добровільним борцям із снігом. У Калгарі, зокрема, учасникам таких загонів видають грамоти і безкоштовні талони на паркування.

Подібні правила діють у США. Відомим є випадок, коли у 2015 році на той час держсекретар країни Джон Керрі, який до того ж перебував з офіційним візитом у Саудівській Аравії, автоматично отримав штраф у 50 доларів США за невиконання припису мерії щодо прибирання снігу.

На Батьківщині Санта Клауса, у Фінляндії через велику кількість снігу вулиці чистять у кілька етапів. У першу чергу очищають райони найбільш використовувані шляхи та тротуари. За очищення території біля приватного будинку несуть відповідальність самі мешканці, а за абияк залишене авто на дорозі, яке завадило роботі снігоприбиральній техніці, можна легко заплатити штраф у 85 Євро.

У Німеччині – центральні вулиці очищує техніка. А от територію біля будинків чистять керуючі компанії (як наші ЖЕКи чи ОСББ), власники або орендатори. Про це йдеться у правилах проживання у будівлях. Німці досить дисципліновані, бо у разі, якщо хтось отримає травму через неприбрану вулицю, то відшкодування заплатить господар будинку.

Тож, як бачимо, боротьба із стихією є спільною справою, до якої причетні усі і комунальні служби, і представники громади. Адже від спільної та злагодженої роботи залежить комфорт проживання.

Читайте нас в Google News
Теги: депутатиЖЕКприбираннясніг
Share8ShareSend

Пов'язані публікації

9 січня на Тернопільщині знову очікують сніг, хуртовину і ожеледицю

Справжня хуртовина накрила Тернопільщину, – соцмережі (Відео)

07.04.2026
Не всі дні підходять: коли йти на кладовище перед Великоднем 2026

Не всі дні підходять: коли йти на кладовище перед Великоднем 2026

06.04.2026
Завантажити ще
Ух радіо Ух радіо Ух радіо
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Ua News media group Ua News media group Ua News media group

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Сергій Надал: «Те, що робила радянська система тоді, росія продовжує сьогодні» 17.05.2026
  • Дмитро Підручний провів мотиваційну зустріч на кафедрі спорту ЗУНУ 16.05.2026
  • Футбольні баталії у дворах: у Тернополі визначають найкращі дитячі команди міста 16.05.2026
  • Струни та флейта: юні тернополянки здобули два гран-прі на міжнародному фестивалі 15.05.2026
  • «День кар’єри» у Тернополі: молодь може обрати свою професію 15.05.2026
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua




  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Користуючись Сайтом, відвідувач підтверджує, що досяг 21-річного віку. У разі, якщо Ви не досягли 21-річного віку — не розпочинайте або припиніть користування Сайтом. Адміністрація Сайту не несе відповідальності за законність використання Сайту та його сервісів Користувачем, який не досяг 21-річного віку. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Користуючись Сайтом, відвідувач підтверджує, що досяг 21-річного віку. У разі, якщо Ви не досягли 21-річного віку — не розпочинайте або припиніть користування Сайтом. Адміністрація Сайту не несе відповідальності за законність використання Сайту та його сервісів Користувачем, який не досяг 21-річного віку. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.