У Тернополі обговорили перспективи розвитку громад у співпраці з «U-LEAD з Європою»
Якщо рахунок від постачальника газу не відповідає показникам лічильника: які дії
Захисти Україну: стань частиною 14-го окремого полку БпАК
Голова Тернопільської облради Богдан Бутковський отримав нагороду за визволення Ірпіня і Гостомеля
Руслані Кушнір
MURAVA
Володимир Семерез
Андрій Савчук
одразу чотирьох
обшуки у Тернопільському онкологічному диспансері
Нову партію квадрокоптерів для полку імені князя Святослава Хороброго відправили з Тернополя
Максим зробив свій вибір. А ти?
Кампанія із вакцинації проти коронавірусу, що розпочалася у столиці Росії – Москві, показала, що огхочих щеплюватися вакциною вітчизняного виробництва серед росіян не так і багато. Тепер розпочинається вакцинаційна кампанія у російських регіонах. Що ж не так із російською вакциною? Чому до неї сформувалася певна недовіра? Про це розповідає телеканал «Настоящее Время», створений Радіо Свобода з участю «Голосу Америки».

П’ять коробок вакцини Sputnik V обкладені десятком охолоджуючих елементів. І все це в термобоксі. Зберігати російський препарат від коронавірусу можна тільки при температурі мінус 18 градусів, а перевозити – у спеціальних автомобільних рефрижераторах. Ця партія прибула до Сибіру. Розпочинається вакцинація у регіонах Росії.

Кампанія із вакцинації проти COVID-19 показала, що бажаючих не так багато. Лікарям часом доводиться спеціально обдзвонювати тих, кого попередньо записали, щоб уточнити чи приїдуть вони на вакцинацію.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Один флакон розрахований на п’ять доз, тобто на п’ятьох пацієнтів. А термін зберігання після відкриття – усього 2 години. Тому перш ніж відкрити ампулу, лікарям треба сформувати групу з бажаючих.

Після першої ін’єкції необхідно прийти на повторне щеплення через кілька тижнів. Якщо цього не зробити, то вакцинування буде неефективним.

Але з другою фазою є проблеми, кажуть джерела видання «Медуза».

Проблеми із виробництвом

Журналісти пишуть, що російські фармакологічні компанії можуть стабільно випускати лише один компонент вакцини з необхідних двох. Зараз на фармпідприємствах йде відпрацювання технологічних процесів і встановлення додаткового обладнання. А з ним, як пише впливова американська газета Wall Street Journal, теж є проблеми.

Журналісти посилаються на джерела, знайомі з процесом створення препарату. За їхніми даними, проблеми серйозні: від нестачі кришок для спеціального посуду до так званих біореакторів, в яких вирощують і ферментують компоненти вакцини.

Завод Biocad – одне з небагатьох підприємств, яке може виробляти вакцину. За даними Wall Street Journal, завод ще у вересні закупив для російської вакцини медичний посуд з Німеччини, кришки з Китаю і фільтри з Японії. Деякі реагенти поставили зі США.

«Інші виробники зіткнулися із проблемами при закупівлі біореакторів, листи очікування на поставки яких із Німеччини, Італії та США розписані на рік уперед», – пишуть автори статті.

А яка якість і чи перевірив її Путін?

У деяких країн викликає питання якість російської вакцини і прозорість досліджень. Закуповувати російський препарат відмовилася, наприклад, Туреччина.

«Проблема виникла через GLP – докази належної лабораторної практики. Росія не змогла їй відповідати. З цієї причини ВООЗ і світ не можуть закуповувати цю вакцину, в нашій країні вона не може отримати ліцензію. З цієї причини вона вийшла за рамки наших інтересів», – сказав глава МОЗ Туреччини Фахреттін Коджа.

Зараз російська влада намагається продати препарат Sputnik V за кордон. Кремль опрацьовує питання постачання вакцини від коронавірусу в країни Євразійського економічного союзу. Тобто в Вірменію, Білорусь, Казахстан і Киргизстан.

Москва вже уклала договір з Аргентиною. Туди поставлять 10 мільйонів доз. Активну вакцинаційну кампанію в країні веде особисто президент Альберто Фернандес.

Акція протесту проти влади Альберто Фернандеса в Буенос-Айресі, Аргентина, 8 листопада 2020 року

Акція протесту проти влади Альберто Фернандеса в Буенос-Айресі, Аргентина, 8 листопада 2020 року

«Учені інституту, в якому була розроблена вакцина, отримали різні Нобелівські премії. Коли російська вакцина прибуде в Аргентину, першим, хто отримає її, буду я. Я не сумніваюся в якості цієї вакцини», – сказав Фернандес.

У самій же Росії президент Володимир Путін поки не подає приклад населенню. Раніше в Кремлі говорили, що президент не може бути добровольцем і брати участь у випробуванні вакцини. Зараз, коли вакцину запустили у виробництво і прищеплюють лікарів і вчителів, Путін продовжує мовчати.

Втім, так само чинить і переважна більшість населення Росії – вичікує і дивляться на тих, хто прищепився першим.

Спеціаліст із вакцин та радник Всесвітньої організації охорони здоров’я Костянтин Чумаков розповів телеканалу «Настоящее Время»: чому деякі країни побоюються купувати російську вакцину? чому вчені вирішили зробити спільне тестування вакцин? і чому суперництво за першість в розробці вакцини може нашкодити?

Пов'язані публікації