Вперше в Тернополі відбудеться символічний Еко-Велопробіг
шахраї
Після відвідин стоматолога померла маленька дитина у Тернополі
Тетяна Мостова
Тернополянин здав в оренду дачу, а замість оплати – вкрали велосипед і самокат
Труш
“Онука попала в ДТП”: На Тернопільщині жінка віддала усі заощадження шахраям
Немає реєстрації – плати: чому ситуація у Тернопільській обласній бібліотеці для дітей так обурила людей
немає води
прапор і свічка
За допомогу в отриманні “непридатності” за 12 тисяч доларів затримали тернополянина
Торбинка домашніх диньок: Як тещу і зятя поєднала війна

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Реальні, тобто скориговані на темпи зростання цін, зарплати росіян у квітні обвалилися на 7,2%, звітував Росстат у щомісячній доповіді «Про соціально-економічне становище» країни.

У середньому люди прожили другий місяць війни на зарплату 62269 рублів на місяць. Порівняно з квітнем 2021 ця сума зросла на 5655 рублів, чи 9,4%. Але надбавки, яку здійснили роботодавці, виявилося замало, щоб компенсувати інфляцію, яка встановила у квітні 20-річний рекорд.

Падіння реальних зарплат 72 мільйонів працюючих громадян росії стало другим найбільшим за 22 роки доступної статистики: росіяни, що сильніше працюють, бідніли лише в 2015 році – після анексії Криму, за якою пішли перша хвиля санкцій і девальвація рубля.

Найгіршу пігулку довелося проковтнути бюджетникам, у деяких із яких спад реальних зарплат став двозначним. Так, за інфляції в 17,8% номінальні зарплати лікарів та соцпрацівників зросли лише на 6,4%. Отже, у реальному вираженні – скоротилися на 11,4%. Науковці отримали збільшення в 7,8%, а їхні реальні зарплати стали меншими на 10%. Реальні зарплати вчителів упали на 8,7% (за номінального підвищення на 9,1%).

Катастрофою завершився квітень в автопромі, де після відходу західних компаній зупинилися 18 із 20 заводів, а обсяги випуску впали в рази. Середня зарплата працівників автозаводів скоротилася на 4,6% навіть номінально, а у реальному вираженні – на 22,4% рік до року.

Люди, що втрачають доходи, змушені затягувати паски. Обіг точок роздрібної торгівлі скоротився на 10%, за даними контрольно-касової техніки, повідомив на з’їзді РСПП у середу голова Мінекономрозвитку Максим Решетніков.

Офіційний прогноз його відомства похмурий: економіка скорочуватиметься два роки, чого не було жодного разу з середини 1990-х, а реальні доходи населення впадуть на 6,8% – максимальну величину з 1999 року. Втім, це ще оптимістична оцінка: МВФ прогнозує падіння ВВП на 10,8% за два роки, а Інститут міжнародних фінансів – на 15%.

Російські споживачі відчувають кризу: індекс споживчих настроїв навесні впав до мінімумів з пандемії-2020 (63 пункти у квітні) і лише трохи підріс на четвертий місяць війни (70 пунктів). Опитування ЦБ, проведене у червні, показало: кожен четвертий вважає, що інфляція перевищує 30%, а 71% скаржаться на «дуже сильне зростання цін».

“Санкції душать економіку росії”, – констатує економіст Bloomberg Economics Скотт Джонсон.
Джерело: Матриця Свободи

Пов'язані публікації