“Ухилення від призову за релігійними переконаннями: які рішення приймають суди та чому”. Така стаття з’явилась на всеукраїнському сайті “Ґрати” у межах спецпроєкту. Справи, на основі яких робився аналіз, розглядали чи розглядають у Тернопільській області.
“У справах про ухиляння від мобілізації деякі обвинувачені посилаються на релігійні переконання, що забороняють їм брати в руки зброю. Однак суд не сприймає ці аргументи та встає на сторону прокуратури, яка вимагає засудження. Також відповідно до Конституції, військовозобовʼязаний має право просити про заміну військової служби на альтернативну, якщо виконання військового обов’язку суперечить релігійним переконанням громадянина. Та під час дії воєнного стану механізм заміни законодавчо не прописаний”.
ГОТОВІ СІСТИ ЗА ҐРАТИ, АЛЕ НЕ ВІЗЬМУТЬ ДО РУК ЗБРОЇ
На початку підготовчого судового засідання Едуард П. одразу поклав біля себе дві Біблії. Чоловіка обвинувачують в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації. Справу слухають у Тернопільському міськрайонному суді Тернопільської області. Підсудний своєї провини не визнає.
«Відколи почалася війна, я обходив всю Україну, всі структури, де можна, подаючи алгоритм зупинення війни. Я обходив військкомати, я був у Шумську, у Львові, я був в Сумах, у Жмеринці. Я ніколи не ухилявся», — повідомив суду Едуард П.
Чоловік мешкає у селі Круголець Кременецького району. До лютого 2023 року працював у Нідерландах на круїзному лайнері, а потім повернувся до України. Перш за все, каже, щоб відновити стосунки з матір’ю свого сина, а по-друге, тому що «не зміг змиритися зі ставленням до українців в Україні».
«Щоб таких самих як я хлопців, не порушували їхні права. Через те, що тут йде війна за свободу, за якусь демократію, а коли група осіб тебе виловлюють і заставляють йти воювати за свободу, порушуючи їхню свободу, це не логіка зовсім», — намагався він пояснити у суді.
Читайте матеріал повністю на “Ґратах“.
Головне фото ілюстративне.
Обговорення