У семінарі «Управління закладами охорони здоров’я в ОТГ» нещодавно взяли участь головний лікар Комунального некомерційного підприємства (КНП) «Вишнівецька амбулаторія загальної практики-сімейної медицини» Світлана Сікора і заступник голови Вишнівецької ОТГ Юлія Цимбалюк.
Здобутий досвід вони тепер планують впроваджувати у громаді. Тим паче, медична галузь ОТГ нині перебуває на етапі реформування.
Про роль органів місцевого самоврядування у реформі
Захід провели у Тернопільському Центрі розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС) за сприяння Програми ULEAD із Європою/ULEAD with Europe. Спікерами були тренер з управління закладом первинної медичної допомоги (ПМД) Програми «U-LEAD із Європою» Василь Височанський і радник із питань муніципальних послуг ЦРМС Олег Боберський.
- Метою тренінгу було підвищення потенціалу управлінських команд Центрів первинної медичної допомоги, а також органів місцевого самоврядування в управлінні медичними закладами в умовах реформування системи фінансування охорони здоров’я, – каже Світлана Сікора.
Учасники заходу, зокрема, розглянули такі питання:
– реформа медичної галузі в ОТГ Тернопільської області: поточний аналіз і перспективи;
– створення спроможної мережі надання первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) в ОТГ;
– госпітальні округи і госпітальні ради.
– взаємодія первинної і спеціалізованої медичної допомоги тощо.
Учасники отримали відповіді на гострі запитання
Тренер із управління закладом ПМД і регіональний координатор з підтримки реформи охорони здоров’я від Програми «U-LEAD з Європою» Василь Височанський розповів нам чимало про саму медичну реформу, про зміни у сфері охорони здоров’я
- Йшлося також про “eHealth” – Національній електронній системі охорони здоров’я і про порядок укладення, зміну і припинення договору про медичне обслуговування населення із Національною службою здоров’я України за програмою медичних гарантій, – пригадує Юлія Цимбалюк. – Лектор не обминув своєю увагою і про ключові управлінські рішення керівника ЦПМД.
Під час тренінгу учасники також обговорили питання фінансового планування доходів і видатків надавача ПМД, електронні інструменти з фінансового планування, економічну сторону практики і її бюджетування.
- Присутні отримали також повну інформацію про етапи продовження реформи вторинної ланки медицини, – додає Юлія Цимбалюк.
Всі учасники відзначили великий позитив від проведеного тренінгу, адже отримали відповіді на запитання, які їх турбували. Наприклад, Світлану Сікору цікавило, як заохотити вишнівчан підписувати декларації із лікарями та яку модель у сфері медичних закладів краще обрати. Тож вона із нетерпінням чекатиме наступних подібних тренінгів і семінарів у Тернопільському ЦРМС.
Лев Формаз
Обговорення