Деякі люди не бачать сенсу в тому, щоб витрачати час на догляд за зубами. Причому, це стосується не тільки безпосередньо чищення, а й підбору інструментів, які для цього потрібні. Крім того, найчастіше очищення ротової порожнини проводиться максимум вранці, при цьому весь процес триває не довше хвилини. Таке безвідповідальне ставлення неважко пояснити відсутністю усвідомлення наслідків. Неправильний догляд за зубами загрожує виникненням зубного нальоту, який пізніше може перетворитися на зубний камінь. Той, своєю чергою, стає причиною виникнення різних стоматологічних захворювань.
Як правильно доглядати за зубами?
Спеціалісти https://www.cis.ua/ представляють основні правила догляду за зубами. Їх варто чітко дотримуватися, щоб скоротити кількість звернень за стоматологічним лікуванням.
Чищення зубів
Дотримання гігієни – це обов’язковий ритуал. Усі знають, що він потрібен, але мало кому відомо, як правильно доглядати за зубами за допомогою щітки та пасти. Якщо не врахувати всіх нюансів, від нього буде мало користі. Чищення потрібно починати від коренів до верхівки, і обов’язково з обох боків – внутрішнього та зовнішнього. Найкраще, коли підібрана щітка правильної жорсткості. Крім того, не зайвим буде чистити зуби не тільки після пробудження та перед сном, а й після останнього приймання їжі.
Використання зубної нитки
Це ефективний інструмент, який допомагає позбутися частинок їжі між зубами, а також діє делікатніше за дерев’яні зубочистки. Використовувати зубну нитку достатньо раз на день. Але варто врахувати, що діяти треба акуратно й неквапливо, щоб не пошкодити ясна та не заштовхати шматочки їжі глибше, замість того, щоб їх вийняти.
Застосування ополіскувача
Насправді, використовувати ополіскувач для рота не обов’язково, але це ефективний спосіб не тільки освіжити подих, а й очистити ротову порожнину від бактерій після трапези. Застосування спеціальних ополіскувачів набагато ефективніше, порівняно зі звичайною водою, адже в їхньому складі є антибактеріальні речовини, які швидко знищують більшу частину шкідливих бактерій.
Правильний вибір інструментів і засобів для чищення
Це дійсно важливий вибір, до якого слід поставитися з усією серйозністю. Зубні щітки відрізняються жорсткістю щетини, а зубні пасти мають різні властивості, які потрібно купувати залежно від особистих потреб. Щоб зробити дійсно правильний вибір, необхідно проконсультуватися у стоматолога. Так, наприклад, у разі кровоточивості ясен допоможуть м’яка щітка та зубна паста з ромашкою.
Регулярне обстеження
Обов’язковим пунктом є не тільки регулярне чищення зубів, а й регулярні профілактичні огляди. Ходити до стоматолога необхідно щонайменше раз на пів року. Це дасть змогу переконатися у відсутності проблем або ж виявити їх на ранній стадії, що істотно полегшить лікування. Його ціна буде набагато нижче, ніж позбавлення від запущених проблем.
Основні помилки в догляді за ротовою порожниною
Як можна зрозуміти, виконувати правила догляду за зубами – це зовсім нескладно. Однак його ефективність можна підвищити, якщо виправити помилки, яких сьогодні припускається багато хто, навіть не знаючи про те, що чинить неправильно. Ця пам’ятка допоможе уникати проблем.
Жування тільки з одного боку
Нерідко люди, самі того не помічаючи, використовують під час пережовування їжі тільки один бік щелепи. Стоматологи радять виробити звичку використовувати обидва боки, щоб правильно розподіляти навантаження. Інакше одні зуби почнуть швидко псуватися, а інші – стануть слабшими та перестануть витримувати природне механічне чищення.
Заміщення зубної пасти жуйкою
Зрозуміло, жувальна гумка певною мірою позитивно впливає на стан ротової порожнини. Та все ж вона не замінить повноцінного чищення за допомогою зубної пасти та щітки. До того ж жувати її довше 5 хвилин теж не слід.
Напої замість ополіскувачів
Іноді люди можуть ополіскувати зуби різними напоями – від чаю до алкоголю. Варто зазначити, що подібні дії погано впливають на зуби. Ці напої не призначені для ополіскування та, навпаки, погіршують стан зубів – сприяють потемнінню емалі, виникненню патологічних змін слизової тощо. Якщо немає можливості використовувати спеціальний ополіскувач, можна скористатися простою водою.
Приймання їжі після чищення зубів
Сенс чищення в тому, щоб позбавити ротову порожнину від залишків їжі та шкідливих бактерій. Якщо ж поїсти після чищення зубів, це зробить процедуру неефективною. У роті почнуть розмножуватися бактерії, і це підвищить ризик виникнення стоматологічних захворювань. Зранку необхідно прополоскати рот, поснідати та лише потім – почистити зуби.
Щоб зберегти ротову порожнину здоровою, вкрай важливо дотримуватися правильного догляду за зубами та не робити помилок. А також не забувати про регулярність відвідування стоматолога, який, зокрема, допоможе підібрати ефективні засоби для догляду.
Обговорення