За її словами, на будівлі ще висить стара вивіска, але офіційно це вже початкова школа.
“Зараз Бишківська початкова школа вже два дні з підрозділом “Дошкільний заклад”.
![Працівники навчального закладу Працівники навчального закладу](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/babb389cd9fea2e5.jpg)
Вчителі зараз у відпустках. Одразу після виходу на роботу, педагогам, які вчили старшокласників, дадуть попередження про звільнення, – каже директорка.
![Олена Юськів Олена Юськів](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/5613ee61c2bd9106.jpg)
Серед тих, кого мають звільнити – вчителька української мови і літератури та зарубіжної літератури Оксана Гунька.
“Кожного разу, коли ми спілкувалися з представниками відділу освіти чи селищної ради, нас запевняли, що поки що заклад буде існувати в тому юридичному статусі, в якому він є”.
![Оксана Гунька Оксана Гунька](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/7128eb3b9893e15c.jpg)
Вчителька початкових класів Оксана Пуціль працює в школі 45 років.
“Мене дуже болить, що таку школу, як наша, не закрили австріяки, не закрили поляки, а закрили українці”.
![Оксана Пуціль Оксана Пуціль](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/d699d28b106350f0.jpg)
За словами Олени Юськів, зараз у навчальному закладі є 37 учнів і 12 дошкільнят. У деяких класах – по троє-четверо дітей. До п’ятого і сьомого класу дітей не набрали. Вчителі просили відтермінувати рішення з пониженням ступеню навчального закладу хоча б на рік.
“Наш колектив і батьки просили і зверталися, щоби хоча би ще на цей рік відтермінували пониження ступеню школи. Ми ситуацію розуміємо, що кожен рік діток менше, менше і менше”.
![Олена Юськів Олена Юськів](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/8dd9a9711c0384bd.jpg)
Директорка каже, попри освітянські зустрічі та слухання, на сесії Козівської селищної ради 27 липня цього року депутати прийняли рішення про пониження ступеня. Через це біля школи зібралися батьки учнів.
![Батьки учнів Батьки учнів](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/1f4f70e2f1242730.jpg)
“Ми дуже не хочемо, щоб нашу школу закривали”, – каже мама учениці 6 класу Галина Олеськів.
“Я думаю зараз не найкращий час школи закривати. Наші чоловіки воюють, ну зовсім думки, якщо чоловік в лікарні, я ще думаю. Де я маю дітей порозпихати”, – розповіла мама двох учнів Марія Кобрин.
![Марія Кобрин Марія Кобрин](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/2678119d28357e6d.jpg)
Найближчі навчальні заклади громади – Конюхівський ліцей або Ценівська гімназія. Також є школа в Куропатниках, але це вже Бережанська громада, – каже перший заступник Козівського селищного голови Вадим Щеглов.
“Попри те, що у селі була школа, понад 10 дітей ходять в сусіднє село вже Бережанської громади”.
![Вадим Щеглов Вадим Щеглов](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/45a8c7fce26c04e1.jpg)
За словами Вадима Щеглова, торік зменшили освітню субвенцію від держави. Тому навчальний заклад у Бишках доводиться дофінансовувати з бюджету громади.
“Якщо брати конкретно Бишківську школу, собівартість з освітньої субвенції в них обходиться 49 тисяч гривень, а держава фінансує на 24,5 тисяч на одну дитину на рік”.
Вадим Щеглов каже, довіз дітей до шкіл у сусідніх селах забезпечать, громада отримала новий шкільний автобус.
Обговорення