• Останні
  • У тренді

Плюси і мінуси реформування СБУ по «західним лекалам»

01.07.2021
На Тернопільщині оновлюють робочу групу з водопостачання та поводження з відходами

На Тернопільщині оновлюють робочу групу з водопостачання та поводження з відходами

17.02.2026
Арктичний подих: Тернопільщину накриють морози до -13 градусів

Арктичний подих: Тернопільщину накриють морози до -13 градусів

17.02.2026
У Ладичині Микулинецької громади відбудуться слухання щодо реконструкції пам’ятника

У Ладичині Микулинецької громади відбудуться слухання щодо реконструкції пам’ятника

17.02.2026
Жителів Тернопільщини закликають підписати петицію пам’яті Василя Паньківа

Жителів Тернопільщини закликають підписати петицію пам’яті Василя Паньківа

17.02.2026
Волинянка кинула чоловіку віник в очі, а той подав на дружину до суду

Волинянка кинула чоловіку віник в очі, а той подав на дружину до суду

16.02.2026
суд

Ціна одного удару на полі: футболіст заплатить 50 тисяч гривень за побиття 17-річного суперника

16.02.2026
Українська команда Ігор Дмитришин

Допомога для фронту: «Українська команда» Тернопільщини передала теплий одяг та інструменти

16.02.2026
Інтимні фото

Вирок за інтимний контент: на Тернопільщині засудили дівчину, яка розсилала порно у Telegram

16.02.2026
Українська команда

Артур Палатний: «Українська команда» передала партію FPV-дронів батальйону «Свобода»

16.02.2026
розвиток студентського спорту

У Тернополі ЗУНУ та Агенція масового спорту підписали меморандум про співпрацю

16.02.2026
Samsung S26

Samsung S26 та Samsung S26+: еволюція флагманської ідеї

16.02.2026
Оглушлива тиша

«Оглушлива тиша»: Amnesty International запрошує на відкриття фотовиставки про військовополонених, яких утримують без зв’язку з зовнішнім світом

16.02.2026
Вівторок, 17 Лютого, 2026
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Плюси і мінуси реформування СБУ по «західним лекалам»

Опубліковано Остап Кузьменко
01.07.2021

Реформування СБУ по “західним лекалам”, при якому спецслужба позбавляється більшої частини своїх повноважень і штату співробітників, несе ризики для безпеки країни на тлі агресії РФ.

Про це заявив лідер партії “Національний корпус”, засновник полку Азов Андрій Білецький.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

перед судом

Справа про 4000 доларів: перед судом постане чоловік, який обіцяв ухилянту зняття з розшуку

14.02.2026
координати для атак

Готував удари по Тернопільщині: СБУ затримала агента ГРУ

06.02.2026

На думку Білецького, в реформі СБУ є явні мінуси, через які відомство не буде ефективно працювати в українських реаліях:

1. Розробці закону про СБУ, як і інших законів сфери безпеки, повинен був передувати всебічний аналіз загроз безпеки України. З розрахунками, моделюванням і прогнозом. На підставі цього аналізу і повинна відбуватися побудова відповідних органів. Таким аналізом не можна вважати ст. 19 Стратегії нацбезпеки України, яка була затверджена президентом 14 вересня 2020 року.

Разом з тим, ст. 45 згаданої Стратегії визначає досить широке коло завдань, які повинні вирішити спецслужби, правоохоронні і розвідувальні органи для забезпечення безпеки держави. Тобто, під ці досить місткі завдання повинні бути сформовані відповідні здібності цих органів, в тому числі і СБУ.

2. Найефективнішим механізмом контррозвідувальної діяльності є створення агентурного апарату. Саме він дає можливість ефективно вирішувати завдання контррозвідки. Для довідки: в СРСР, в умовах “холодної війни” з Заходом, в КДБ була “негласна рознарядка» – в середньому мало бути 1 джерело на 5 осіб трудового колективу. Один офіцер КДБ керував, в середньому, 10 джерелами. Тобто, навіть якщо відійти від цих кількісних показників радянської практики, чисельність СБУ в умовах “гарячої” війни з РФ має бути хоча б в півтора раза більше, ніж запропоновано.

3. Передача Служби військової контррозвідки (ВКР) в Міноборони України (МОУ). Безглузда ідея. Уявімо собі, що зараз у Тарана була б в підпорядкуванні власна контррозвідка. Це було б просто зведення рахунків.

4. За основу моделі реформування СБУ взяті західні країни. Але більшість з них є членами НАТО, а ті, які ні, оточені країнами НАТО.

Крім того, “успішність” західних спецслужб в період активізації Росії після 2008 року викликає великі сумніви. Численні політичні вбивства (замахи), вчинені російськими спецслужбами на території Європи, підриви складів в Чехії, політична корупція європейських чиновників і лідерів громадської думки, підживлюється РФ. Все це навряд чи є прикладом успішної роботи західних контррозвідок – прикладом, який слід беззастережно переймати.

5. Кадрова проблема. Зрозуміло, що високий вступний конкурс в академію СБУ обумовлений, головним чином, бажанням випускників якомога швидше монетизувати придбаний ними адміністративний статус. Тому реформа СБУ в контррозвідку нового типу повинна полягати у виведенні зі штату всіх її співробітників і повного кадрового перезавантаження (чимало чесних і досить професійних співробітників звільнені в запас, в тому числі з керівного складу). Відбір повинні здійснювати особи, які мали реальне відношення до контррозвідки і здатні оцінити роботу як рядового співробітника, так і керівного складу. А все дуже просто. Приходиш в будь-яке оперативне управління і знайомишся з трьома речами в роботі підрозділу контррозвідки: кількість і якість агентурного апарату, інформація, отримана від нього, і його реалізація, а також витрати оперативних засобів. Ось і вся формула оцінки якості роботи. Приблизно те ж і стосовно підрозділів Оперативно-технічних заходів (ОТЗ).

6. Про демілітаризацію. Незрозуміло, чому СБУ, яка здійснює контррозвідувальне забезпечення військових формувань, повинна бути демілітаризована. Статус військовослужбовця набагато вагоміше в суспільстві, ніж держслужбовця, і цей статус дає більше пільг. Крім того, військовослужбовець не працює, а проходить військову службу в межах таких правових понять, як “військова дисципліна”, “військовий обов’язок” і “військова присяга”; його життя і навіть вільний час, регламентовані статутами (а не тільки КЗпП – 18.00 – “море на замок»). Статути мають чіткі трактування своїх положень і накладають відповідні зобов’язання і відповідальність.

7. Звичайно, в умовах нашої бюрократизації та корупції СБУ збереже за собою право попереднього слідства за статтями, що належать до компетенції контррозвідувального органу. Особливо, в умовах, де-факто, війни. Позбавлення цих функцій не дозволить СБУ діяти оперативно і вести повноцінну розробку виявлених потенційних джерел іноземних спецслужб.

Що стосується плюсів… їх просто немає. Влада пішла на досить ризикований крок, реформувавши Службу безпеки країни, який може послабити Україну в умовах зовнішньої агресії.

Читайте нас в Google News
Теги: реформаСБУ
Share7ShareSend

Пов'язані публікації

вагоме поповнення

Фонди Кременецько-Почаївського заповідника поповнилися унікальними артефактами

05.02.2026
Хабарник з Кременецького ТЦК може вийти під заставу в 266 240 грн

Хабарник з Кременецького ТЦК може вийти під заставу в 266 240 грн

27.01.2026
Завантажити ще
Ух радіо Ух радіо Ух радіо
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Опілля різдвяне Опілля різдвяне Опілля різдвяне
Ua News media group Ua News media group Ua News media group

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Власний дім у чотири роки: зірковий тернополянин Віктор Павлік придбав нерухомість для сина 16.02.2026
  • На Тернопільщині чоловік отримав реальний термін за ухилення від призову 16.02.2026
  • Служба безпеки «по гарячих слідах» затримала російських агентів, які підірвали авто неподалік від однієї з будівель СБУ 16.02.2026
  • Чому легенда тернопільського біатлону починає життя з нуля? Відверте інтерв’ю Олени Підгрушної 15.02.2026
  • Кадрові ротації у «Тернопільтеплокомуненерго»: Андрій Гуцалюк змінив Миколу Бочкарьова на посаді керівника 15.02.2026
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua




  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.