Постом, молитвою та доброю справою закликають члени Спілки Української Молоді в Україні вшанувати пам’ять жертв Голодомору.
«Серед низки меморіальних заходів, які супроводжують ці трагічні роковини, важливо не загубити пам’ять про Людину, що стала жертвою цієї неоголошеної війни. Ми згадуємо про сам факт голоду 1932-1933 років, про його призвідників, але не в стані осягнути жаху українця, з хати якого вимели останню зернину, село якого оточене кільцем вартових, діти якого просять їсти.
Аби зрозуміти – потрібно пережити, або, принаймні, спробувати це зробити. Саме це є одним з завдань акції «Сопричастя», покликаної вшанувати пам’ять жертв Голодомору шляхом посту, молитви та доброї справи», – пояснюють організатори заходу.
Кожен, хто погодився взяти участь в цій акції, бере на себе добровільне зобов’язання посту, без вживання страви впродовж 33 годин (з 7:00 год. 21 листопада 2014 року до 16:00 год. 22 листопада 2014 року).
Це буде своєрідною особистою жертвою кожного на спомин душ, невинно загиблих від голоду 32-33 років. Дуже важливо аби ця жертва була свідомою, а не механічною.
До участі в «Сопричасті» запрошуються виключно особи, які досягли 18-ти річного віку і не мають медичних протипоказань щодо такого добровільного голодування.
О 16:00 годині, 22 листопада 2014р., учасники акції, незалежно від місця їхнього перебування, духовно єднаються в спільній молитві за упокій душі невинно вбитих та померлих від голоду.
Впродовж 33 годин участі в акції учасників також закликають зробити добру справу, метою якої є допомога ближньому, який перебуває у потребі. Це може бути пожертва, практична допомога, духовна розрада тощо. Кожен може самостійно вибирати, яке добре діло він зробить.
Символічна реєстрація учасників акції, обмін думками, здійснюється за адресою: soprychastya@cym.org
Вперше акція „Сопричастя”, започаткована членами Тернопільської міської організації Спілки Української Молоді в Україні та СУМ’івцями Австралії, відбулася у 2003 році.
З того часу СУМ’івці щороку, в листопаді, проводять такий захід, присвячений вшануванню пам’яті жертв Великого Голоду.
За роки проведення акції році до участі в ній долучилися не лише громадяни України, але й представники Грузії, Великої Британії, Словаччини, Італії, США, інших країн світу.
Обговорення