• Останні
  • У тренді

Перші підсумки відкриття продринків: порушення протиепідемічних стандартів шокують перевіряльників, а ціни — покупців

13.05.2020
Відомий співак з Тернополя Олег Собчук отримав відзнаку Президента “За оборону України”

Відомий співак з Тернополя Олег Собчук отримав відзнаку Президента “За оборону України”

26.04.2026
ЦНАП

У Байковецькій громаді запустили пілот: зняти з розшуку ТЦК тепер можна через ЦНАП

25.04.2026
історія про кохання

Коли війна не перешкода щастю: історія кохання волонтерки місії “На щиті” з Тернополя та кавалера ордена “За мужність”

25.04.2026
повернули до життя пацієнта

Повернули з того світу: тернопільські медики «екстренки» врятували пацієнта після зупинки серця

25.04.2026
Книжкове турне

До бібліотеки в Тернополі передали нові книги: благодійники продовжують книжкове турне

25.04.2026
Тернопільщина туристична: красивий парк понад Дністром у Заліщиках

Курортні громади Тернопільщини недоотримують кошти через недоліки методики оцінки землі

25.04.2026
Освіта та ринок праці Тернопіль ЗУНУ

Синергія освіти та бізнесу: в ЗУНУ відбувся регіональний захід «Освіта і ринок праці: стратегія соціального партнерства»

25.04.2026
лелеки

Вперше за 20 років у Чорнобиль повернулися білі лелеки

25.04.2026
Жорстоке вбивство на Тернопільщині: підлітка засудили за смерть чоловіка з інвалідністю

Жорстоке вбивство на Тернопільщині: підлітка засудили за смерть чоловіка з інвалідністю

25.04.2026
дитина

У Тернополі засудили чоловіка, який жорстоко бив малолітніх дітей

25.04.2026
Світлана Гончарова

Пішла з життя працівниця Заліщицької центральної міської лікарні

25.04.2026
творча зустріч із народною артисткою України

Світова зірка в гостях у юних музикантів: у Заліщицькій музшколі приймали народну артистку

25.04.2026
Неділя, 26 Квітня, 2026
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Перші підсумки відкриття продринків: порушення протиепідемічних стандартів шокують перевіряльників, а ціни — покупців

Опубліковано Остап Кузьменко
13.05.2020

Компроміс із боку уряду, який під тиском фермерів зважився на відкриття продовольчих ринків, не дав бажаного результату. Ціни у торговців виявилися набагато вищими, ніж у супермаркетах, а санітарно-гігієнічні умови та порушення протиепідемічних стандартів на ринках можуть призвести до другої хвилі пандемії коронавірусу.

Як повідомляють ЗМІ, щодня Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів десятками закриває ринки, а кількість розпоряджень про усунення порушень протиепідемічного режиму обраховується сотнями. У регулювання діяльності ринків змушені втрутитися місцева влада та навіть поліція — вони знову закривають такі торговельні майданчики,  оскільки ті можуть стати вогнищами поширення небезпечного захворювання.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Колумбів обмін

Колумбів обмін: як відкриття Америки змінило світ і наше щоденне життя

20.04.2026
СООР

COOP відкрився після реновації у селі Дарахів на Тренопільщині

09.02.2026

«Ці цифри та безвідповідальність адміністрації ринків, а також продавців, які  працюють, свідомо наражаючи на небезпеку життя та здоров’я покупців, лякають. Адже звіти Держпродспоживслужби — це лише верхівка айсберга, що демонструє тільки виявлені порушення на перевірених об’єктах. А на скількох із них перевірки ще не проводили?  Там у духоті й антисанітарних умовах продовжують юрбитися люди всупереч нинішнім суворим обмеженням. Багато ринків відкрилися і працюють, не звертаючи уваги на санітарні та карантинні норми до того часу, поки туди не приїжджають перевіряльники Держпродспоживслужби», — обурюються журналісти.

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини,  магазин,  ціна,  продукти,  АТБ

Раніше продавці та підприємці наполегливо вимагали відкрити ринки, а в деяких регіонах навіть загрожували бунтами. Обіцяли, що будуть дотримуватися необхідних тепер обмежень. Як виявилося, слова розійшлися з реальністю. Торговці своїми діями підтвердили: в умовах карантину безпеку, чистоту та протиепідемічні стандарти можуть запропонувати лише супермаркети. Їхня адміністрація та персонал за два місяці роботи в умовах нинішніх обмежень виробили до автоматизму алгоритм прибирання та дезінфекції, завдяки чому стандарти безпеки щодо роботи торговельних залів і правила обслуговування касирами  покупців суворо дотримуються. Організований мережний роздріб увесь час дії національного карантину працює під постійним моніторингом контролюючих органів, доводячи, що  тут споживачам гарантовані безпечні покупки.

ЗМІ повідомляють, що особливо відвідувачів ринків обурюють ціни: фермери та перекупники неймовірно їх підвищили, щоб надолужити упущену вигоду майже за два місяці вимушеного простою. Така ситуація спостерігається навіть у південних регіонах України, де овочі вирощують, а отже, там вони традиційно коштують менше.

«На Місяці буде дешевше овочі купувати!  — вислів обуреної покупниці з Херсона облетів українські ЗМІ. — Хто там просив відкрити ринки та підтримати наших фермерів? Як вам ціни, не кусаються? [Ринки] у цінових рекордах перемогли навіть супермаркети! Вирішили фермери та спекулянти у травневі дні зняти останні штани з людей, які теж місяць сиділи без роботи!»

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини,  магазин,  ціна,  продукти,  АТБ

Тепер багато хто із нас замислився: чи слід було так ризикувати під час пандемії та продовження національного карантину? Чи задля цього країна на два місяці зупинила весь бізнес та економіку, щоб після досягнення піка захворюваності знову наражати на небезпеку життя своїх громадян під натиском спекулянтів?

Слід зазначити, що оператори мережного організованого ритейлу (Billa, «АТБ», «ЕКО маркет» й ін.) для протидії економічним наслідкам національного карантину не тільки знаходять можливість продавати овочі за розумними цінами, але навіть відмовляються від частини свого прибутку — найбільш важливі продукти й овочі супермаркети продають без торговельної націнки. Крім цього, організований мережний роздріб може забезпечити покупцям доступні овочі, а фермерам — цивілізований великий ринок збуту.

Одна тільки найбільша національна мережа «АТБ», за її інформацією, щодня закуповує у виробників понад 300 тонн сезонних овочів та овочів так званого борщового набору: капуста рання в асортименті — 60–70 т/день; редис — 50–60 т/день; кабачки — 10–15 т/день; теплична продукція, огірки та томати — 100–150 т/день; свіжа зелень — до 8 т/день.

ЗМІ припускають, що фермери та продавці домагалися бунтами і погрозами відкриття ринків, щоб одержати можливість збуту за неконтрольовану готівку: «В одній із мереж поділилися, що після спаду ажіотажного попиту на овочі та закриття ринків деякі виробники робили пропозиції про поставки за готівку з метою мінімізації податків. Але мережа від таких пропозицій відмовилася, оскільки це незаконно, і задовольняє попит своїх покупців за рахунок поставок від тих виробників, які працюють “по білому”».

Читайте нас в Google News
Теги: АТБмагазинпродукти
Share6ShareSend

Пов'язані публікації

магазин Христина

До Дня всіх закоханих мережа магазинів INSHOES та ХРИСТИНА дарує 14% знижки

06.02.2026
У Зборові поліцейські піймали чоловіка, який проник до магазину

У Зборові поліцейські піймали чоловіка, який проник до магазину

10.01.2026
Завантажити ще
Ух радіо Ух радіо Ух радіо
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Ua News media group Ua News media group Ua News media group

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Краса проти війни: у ЗУНУ представили фотопроєкт «Тихий фронт» 25.04.2026
  • «Війна — це щоденна робота»: Герой України Владислав Стоцький провів зустріч у ТНПУ 25.04.2026
  • Жива пам’ять та допомога фронту: у Тернополі висадили нові дерева в межах акції «Підтримай ЗСУ — посади іменне дерево» 25.04.2026
  • Спортивний тріумф на міжнародній арені: студент ЗУНУ став восьмим на Чемпіонаті Європи з важкої атлетики 24.04.2026
  • Повернення до нормального життя: у Тернополі відновлюють подачу газу до будинку, що постраждав від ракетного удару 24.04.2026
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua




  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.