За її словами, Загалом на виставці представлені фондові матеріали, що висвітлюють трагедію єврейського народу, яка пов’язана з Тернопільщиною. Про це розповіла завідувачка сектору новітньої історії Любов Катеринюк, пише Суспільне.
“Це фотозвіт подій 1940-х років із зображеннями зруйнованих святинь-синагог у Збаражі та Тернополі, а також фотографії єврейського цвинтаря в нашому обласному центрі. На виставці є тематичні листівки та інші матеріали досліджень з історії Голокосту. А ще репрезентовано унікальний фондовий експонат – Тора. Примірник з рукописним текстом П’ятикнижжя Мойсея на пергаменті”, – розповіла Любов Катеринюк.
За словами завідувача відділу новітньої історії Володимира Пукача, синагога у Збаражі сфотографована після Другої світової війни.
“На знімках видно унікальні ліпні орнаменти з інтер’єру синагоги. Також можна роздивитися фасад будівлі з різних боків”, — каже Володимир Пукач.
Серед експонатів виставки й мезузи — сувої пергаменту з фрагментами тексту молитви.
“Ми також показуємо тут блок марок, які були надруковані до 75-річчя трагедії Бабиного Яру та матеріали з Українського центру вивчення Голокосту – це статті, дослідження та брошури”.
Також на виставці є фото Праведника світу Антона Сухінського.
“Антон Сухінський походить зі Зборова. Фото на виставці датоване 1988 роком. На ньому він разом із врятованою ним сім’єю Зейгерів. Зараз вони проживають у США”, — розповів Володимир Пукач.
Виставка з фондів “Пам’яті жертв Голокосту” діятиме у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї до середини лютого.
Обговорення